روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 182
  • بازدید دیروز: 1,605
  • کل بازدید ها: 841,130
تحلیلگران غربی : ایران بر دوستان خود می افزاید و آمریکا بر دشمنان

رویکرد تهاجمی ایالات متحده و سیاست تعاملی جمهوری اسلامی بیشتر از گذشته مورد توجه رسانه ها و تحلیلگران قرار گرفته است. از نگاه آنان درحالی که سیاست های ایران مورد اقبال افکار عمومی قرار می گیرد سیاست های آمریکا بر دشمنانش می افزاید.
رویکرد «دونالد ترامپ» به ایران و توافق هسته ای از پیش از انتخاب به عنوان ریاست جمهوری عیان بود. اگرچه از شدت و تندی این اظهارات کاسته شد اما ترامپ و مشاورانش از هیچ اقدامی علیه ایران و برجام فروگذار نمی کنند. به تازگی رئیس جمهوری آمریکا از تحریم های جدید علیه ایران هم سخن گفته است.
دولت آمریکا در نخستین بیانیه خود به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) نیز بر موضوع راستی آزمایی تعهدات ایران در چارچوب برجام تاکید کرد و اجرای سختگیرانه آن را در مورد ایران خواستار شد. در این بیانیه آمده است: آمریکا با پرسش های مربوط به تفسیر توافق هسته ای و اجرای آن با سختگیری زیادی تعامل خواهد کرد.
برخی مشاوران ترامپ نیز علیه جمهوری اسلامی ایران و ضرورت مقابله با توانایی های ایران سخن گفته اند. مایکل فلین مشاور امنیتی پیشین ترامپ قبلا در مورد ایران سخنان تندی را گفته بود. به تازگی جانشین وی ژنرال «هربرت مکمستر» نیز ایران را تهدیدی برای آمریکا دانسته است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز