روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 597
  • 659
  • 1,438,158
تحولات سیاسی اخیر در سوریه

بعد از ۷ سال جنگ داخلی ویرانگر سوریه با متجاوزان گروههای تکفیری و داعشی که در نهایت به پیروزی دولت و مردم سوریه منجر شد، البته با هزاران کشته و مجروح و صدها میلیارد دلار خسارت مالی و از بین رفتن زیرساخت های کشور سوریه، داعش و سایر گروههای تکفیری که حامی اصلی شان اسرائیل و آمریکا و کشورهای عربی از جمله عربستان و امارات متحده عربی که برای تشکیل دولت اسلامی (شام و عراق) ایجاد شده بود، درحال نابود شدن است.
کشورهای عربی به جای اینکه به سوریه در این جنگ کمک کرده باشند، این کشور را در سال ۲۰۱۱ از اتحادیه کشورهای عربی اخراج کردند. حال که با مقاومت مردم و دولت سوریه تمامیت ارضی سوریه حفظ شده و به پیروزی رسیده اند و از طرفی بعد از تصمیم ناگهانی ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، کشورهای عربی امارات و بحرین دست از پا دراز تر تصمیم گرفتند سفارتخانه های خود را در دمشق بازگشایی کنند و اعلام کردند که تصمیم آنها برای اخراج سوریه از اتحادیه کشورهای عربی اشتباه بوده است و حالا امارات متحده عربی و بحرین و احتمالاً سایر کشورهای عربی سفارت خود را در دمشق بازگشایی خواهندکرد. و اینست نتیجه مقاومت یک ملت.

ابراهیم داودی تبریزی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز