روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 161
  • 843
  • 1,352,634
تحول در حمل و نقل و ترافیک شهر تبریز با طرح ایمن تبریزیم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: با ساماندهی و فعالیت های انجام شده در سطح شهر تبریز در بحث ایمنی معابر، در مدت ۱۱ ماهه امسال نسبت به سال ۹۵ ، خوشبختانه شاهد کاهش ۱۵ درصدی تلفات جانی ناشی از تصادفات داخل شهری بوده ایم.
به گزارش شهریار، مهدی یوسفی با بیان این خبر، افزود: همه تلاش همکاران ما در معاونت ترافیک و حمل و نقل شهرداری تبریز این است که این رقم را بتوانیم در آینده ی نه چنان دور در تبریز به صفر برسانیم.
یوسفی تصریح کرد: در این راستای ما سه مبحث اساسی را مدنظر قرار داده ایم که ارتقای سطح فرهنگ ترافیک شهروندان، ایمن سازی معابر در حد عالی و نهایتا استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر است که این سه مبحث با مشارکت شهروندان و همکاری مسئولان قابل حل است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در ادامه اظهار داشت: در راستای استقبال از بهار و در جهت ادامه طرح گوزل تبریزیم طرحی به عنوان ایمن تبریزیم بر اساس تاکیدات آقای شهردار که در واقع ترکیب این دو بود آغاز شده و همچنان ادامه دارد. وی با بیان اینکه معمولا در سال های گذشته در استقبال از بهار بر زیباسازی تاکید داشتیم، افزود: امسال در کنار زیباسازی شهری، اجرای طرح ایمن تبریزیم، مسایل ایمنی را نیز در کنار آن قرار داده است. هر ساله ما جداول را رنگ آمیزی کرده و تابلوها را شستشو می دادیم و امثالهم. اما امسال در کنار این فعالیت ها بیشتر بحث ها ایمنی همچون تجمیع تابلوها را لحاظ کرده ایم.
یوسفی افزود: در راستای استقبال از بهار و ایمن تبریزیم فعالیت های زیادی انجام شده از جمله تجهیزات ترافیکی است که توسط مناطق و سازمان ترافیکی در سطح شهر ساماندهی می شود. تعدادی که فرسوده و مستهلک شده اند تعویض می شود و یک سری از تجهیزات جدیدی اضافه می شود. تجمیع تابلوها و هم حذف تابلوهای اضافی و کاهش زوائد بصری نیز انجام شده است .
وی با اشاره به اینکه یک سری تابلوها باید اضافه شود، افزود: خوشبختانه در بحث تابلوها، امسال فعالیت های مناسبی توسط معاونت حمل و نقل انجام پذیرفته و از آغاز سال جدید همشهریان و مسافرینی که قصد مسافرت به تبریز را دارند، شاهد این فعالیت ها در سطح معابر که مبتنی بر رویکرد انسان محور است، می شوند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تصریح کرد: خط کشی ها شروع شده و در حال انجام است و اصلاح هندسی در جهت ایمن سازی انجام می شود و ادامه دارد.
وی ادامه داد: ایمن سازی در سطح شهر از اولویت های مهم این معاونت بود که در عرض سال جاری اصلاحات هندسی انجام شده و در واقع این امر در جهت ایمن سازی انجام گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز