روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 109
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,447
تحول ناگهانی گردشگری ایران اشتباه است

رایزن سازمان گردشگری جهانی بر این باور است که تصور تحول ناگهانی گردشگری ایران یک اشتباه است و می تواند به جای قوت به نقطه ضعف بدل شود.
پروفسور جعفر جعفری در گفت و گو با خبرنگار ان تشریح کرد: انتظار جهش یکباره گردشگری ایران، انتظار درستی نیست؛ حتی اگر این جهش ناگهانی اتفاق بیافتد، به نفع ایران نخواهد بود.
کارشناس برجسته گردشگری جهان افزود: شرایط، بهتر شده و آرام آرام نیروهای جوانی که از پایه آموزش های صحیح را آغاز کرده اند، در بخش های مختلف این صنعت، جایگزین قدیمی ها شده اند.
برنده جایزه اولیس (Ulysses Award) از سازمان گردشگری جهانی (WTO) ادامه داد: نیروی انسانی ما به طور کلی در پذیرایی و خدمات ضعیف است در حالی که گردشگران خارجی خواهان خدمات مناسب هستند.
جعفری گفت: زیربنا و روبنای گردشگری مناسبی در زمان فعلی نداریم و بناهای زیبا بدون ارائه خدمات مناسب نمی توانند در این زمینه نقطه قوت محسوب شوند چراکه گردشگران خدمات باکیفیت می خواهند.
رایزن بانک توسعه قاره آمریکا (Inter-American Development Bank) اظهار کرد: باید در زمینه برندشدن گردشگری ایران اقدامات بیشتری صورت گیرد؛ تاکنون گروهی را برای این امر تشکیل داده و نتیجه جلسات را به سازمان میراث فرهنگی ایران ارایه کرده ایم.
وی افزود: از آن زمان تاکنون مکاتبه یا مکالمه ای در این خصوص با من انجام نشده است و از نتایج آن اقدامات هنو بعد از چندماه مطلع نیستم ولی امیدوارم برند شدن – این لازمه مهم گردشگری ایران – در حد ایده رها نشده و با جدیت دنبال شود.
جعفری خاطرنشان کرد: ایران را در بسیاری از نقاط دنیا با نام پرشیا می شناسند و برخی خارجی ها به ما می گویند پرشیا را به عنوان یک تمدن کهن درنظردارند؛ بنابراین توصیه می شود در تبلیغات و نامگذاری هتل ها و اماکن گردشگری از این لغت بیشتر استفاده کنید.
وی یادآورشد: پیشینه ای که ایران باستان دارد در مفهوم پرشیا برای آنها آشناتر است و آنها پرشیا را به عنوان گهواره تمدن می شناسند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز