روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 618
  • 852
  • 1,331,858
تخریب مواد مخدر صنعتی ۱۰ برابر هروئین است

محمدعلی نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وضعیت جهانی مواد مخدر تصریح کرد: بر اساس آمارهای منتشره ۲۴۰ میلیون نفر در ۱۷۰ کشور دنیا حداقل یک بار از مواد مخدر استفاده کرده اند و ۱۰ میلیون نفر نیز در جهان در امر قاچاق مواد مخدر فعال هستند و امروز یکی از اصلی ترین ابزارهای جنگ نرم که در اختیار قدرت های بزرگ قرار دارد، مواد مخدر است .
وی با بیان اینکه رقم تجارتی که سالیانه در امر مواد مخدر در دنیا صورت می گیرد یک هزار و ۴۰۰ الی یک هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار است و بعد از تجارت نفت و اسلحه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است؛ گفت: با ورود مواد مخدر صنعتی و روان گردان اوضاع خطرناک تر شده است و اخیراً با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی متلاشی شد.
وی با بیان اینکه قدرت تخریب مواد مخدر صنعتی ۱۰ برابر هروئین و ۳۰۰ برابر تریاک است؛ افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اقداماتی را در خصوص پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر داشته است و آذربایجان شرقی جزو استانهایی بوده است که فراتر از تکالیف تعیین شده ایفای نقش کرده است.
وی با بیان اینکه دغدغه و حساسیت مسئولان استان نسبت به مبارزه با مواد مخدر بالاست؛ گفت: با توجه به حساسیت خاص استاندار آذربایجان شرقی نسبت به موضوع مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر اقدامات بسیار تأثیرگذاری در استان انجام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز