روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 445
  • 1,139
  • 1,383,752
تخصیص اعتبار ۵۲ میلیارد تومانی جهت احیای دریاچه ی ارومیه

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت:سال جاری ۵۲ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌ی احیای دریاچه ارومیه تزریق شده است.
خلیل ساعی با بیان اینکه میزان بارندگی در استان ۲۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است، اظهار کرد: میزان بارندگی استان از اول مهر ماه سال ۹۵ تا حال حاضر ۲۰۵ میلی متر ثبت شده است و در حالی که که سال قبل که سال زراعی بود به میزان ۲۷۵ میلی متر ثبت شده است و این آمار نشان دهنده‌ی کاهش بارندگی استان است.
وی در خصوص میزان اعتبارات تزریق شده به ستاد دریاچه ی ارومیه اعلام کرد: در سال جاری حدود ۵۲ میلیارد تومان به ستاد احیاء اختصاص داده شده است. پروژه ی احیای دریاچه ی ارومیه از سال ۹۳ آغاز به کار کرده و تا سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به توقف سدسازی در حاشیه دریاچه ارومیه، گفت: سدها به منظور جلوگیری از سیلاب‌ها و کنترل آب‌ها ساخته می‌شوند ولی اگر این آب ها به دریاچه انتقال داده نشود، طبیعی است که دریاچه خشک می‌شود.
در میان سدها، دو سد شهید مدنی و چراغ ویس فعال بوده و برای کمک به احیای دریاچه ی ارومیه آب گیری می کنند.
وی با بیان اینکه چاه‌های غیر مجاز اطراف دریاچه ی ارومیه شناسایی شده و جمع آوری شده است، اظهار کرد: چاه‌های حاشیه‌ی رودخانه‌ها و اطراف دریاچه ی ارومیه با استفاده بی رویه ی آب یکی دیگر از موارد موثری هستند که باعث خشک شدن دریاچه ی ارومیه می‌شوند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: آموزش کشاورزان و افراد روستایی در صرفه جویی آب حائز اهمیت است؛ چرا که همکاری مردم با ستاد احیای دریاچه، نقش مهمی برای رسیدن به اهداف تعیین شده دارد.
گفتنی است دریاچه ی ارومیه با حدود ۵۲ هزار کیلومتر مربع، بزرگ ترین دریاچه ی داخلی ایران و دومین دریاچه ی شور جهان است که در یونسکو به ثبت رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز