روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 789
  • 659
  • 1,438,350
تخصیص وام و مصالح ساختمانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه وام و مصالح ساختمانی به روال سال گذشته از سوی بنیاد مسکن به روال سال گذشته به زلزله‌زدگان کرمانشاه تخصیص می یابد، اعلام کرد: مهمترین کاری که باید با مشارکت مردم انجام دهیم این است که واحدهای باقی مانده مسکونی که مقاوم سازی نشد‌ه اند را مقاوم سازی کنیم تا آسیب پذیری آنها کاهش یابد.
به گزارش خبرنگار مهنا جلیلیان ،مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در جمع خبرنگاران، گفت: این زلزله با توجه به اینکه در عمق پنج کیلومتری و با شدت ۶/۴ بود، خسارت جانی نداشت و از این منظر باید خداوند را شاکر باشیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات مناسب یکسال اخیر در مناطق زلزله زده کرمانشاه، ادامه داد: اقدامات یکسال گذشته در خصوص نوسازی و بازسازی ساختمان های آسیب دیده از زلزله سال ۹۶ کرمانشاه نشان دادند که در این زلزله ساختمان های مقاوم سازی شده مقاومت مناسبی نشان داده و کمترین آسیب را دیدند که این نکته قابل توجهی است و نشان از فعالیت مناسب ساختمان در یکسال اخیر در کرمانشاه دارد.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: آسیب هایی که هم اکنون به برخی ساختمان ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه وارد شده است در واحدهایی است که پیش تر تعمیر شده بودند و یا در زلزله گذشته آسیب ندیده بودند.
وی با اعلام اینکه ساختمان های سازه اسکلت فلزی و همچنین بتنی مقاومت خوبی در زلزله اخیر کرمانشاه داشتند، خاطرنشان کرد: برخی از ساختمان ها هستند که در مناطق زلزله زده کرمانشاه ناپایدارند. به همین دلیل سازه های ناپایدار را باید با سازه های مقاوم جایگزین کنیم. برای این قبیل از ساختمان ها همان مصوبه قبلی که در دولت بوده و وامی که به آنها تخصیص پیدا می کرد امسال نیز این وام ها برقرار است.
اسلامی همچنین گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچون سال گذشته متناسب با نیاز وام تخصیص می دهد. درعین حالی که مصالح ساختمانی نیز به زلزله زدگان در حال تحویل است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز