روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 251
  • 933
  • 1,362,183
تخلفات عمده‌ای در بخش خصوصی سازی انجام می‌شود در هر حوزه‌ای که وارد می شویم به گونه‌ای از فساد برمی خوریم

بهرام پارسایی در مورد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در سال ۹۷ گفت: تورمی که در حوزه مواد غذایی و مایحتاج اساسی مردم است بر کسی پوشیده نیست و هر گونه افزایش قیمت در حوزه کالاهای اساسی می تواند به ایجاد جو احساس ناامنی و ناآرامی در کشور دامن بزند و برای مردم استرس و اضطراب ایجاد کند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: طرح هر موضوعی که بتواند به این تورم و گرانی دامن بزند درست نیست و باعث ایجاد طنش در جامعه می شود.
وی تاکید کرد: کاهش تورم و کمک به حل مشکلات معیشتی مردم نباید فقط در قالب شعار باشد بلکه باید با عمل انجام شود،اینکه فقط شعار بدهیم شاید در مدت زمانی کوتاه باعث ایجاد امیدواری در مردم شود ولی اگر به عرصه عمل نرسد قطعا خاصیت خودش را از دست می دهد و نتیجه عکس دارد.
نماینده مردم شیراز در خانه ملت تصریح کرد: به هر حال شرایط فعلی قابل پیش بینی بود و باید از مدت‌ها قبل کارگروهی متشکل از کارشناسان زبده تشکیل می‌شد که در عرصه سیاسی و تعاملات جهانی چگونه رفتار کنیم که تنش ها را کاهش دهیم و در مباحث اقتصادی چه کارهای را انجام دهیم که مردم و اقتصاد کشور دچار مشکل نشوند.
وی ادامه داد: یکی از مسائلی که باعث ازدیاد فشار هم از لحاظ روانی و هم عملی بر مردم می شود فسادهای است در بخش های مختلف کشور وجود دارد.
پارسایی اضافه کرد: در بحث ارزهای که به افراد و گروه‌های خاص تخصیص داده شد هیچگونه نظارتی انجام نمی شود بخش عمده ای از این ارزها به بازار دلالی و سودجویی رفته است، این مسائل باید به طور جدی مدیریت شود و با مفسدین و متخلفین در عرصه های مختلف برخورد شود.
وی گفت: سراغ دارم که در کارخانه نیشکر هفت تپه چه تخلف عظیمی در بحث تخصیص ارز در ابتدایی که ارز تخصیص داده می شد انجام شده است و قطعا اینگونه اخبار به اندازه کافی کام مردم را تلخ می کند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه تخلفات عمده و کلانی در بخش خصوصی سازی انجام می شود، رئیس سازمان خصوصی سازی در برنامه تلویزیونی واگذاری آلمینیوم المهدی به بخش خصوصی را یکی از مهمترین نمونه های موفق واگذاری عنوان کرد این در حالی است که فساد عظیمی دراین واگذاری صورت گرفته است که الان این معامله فسخ شده است و به جایگاه دیگری واگذار شده است که همان هم جای اما و اگر دارد که چگونه به این سرعت انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: در هر حوزه‌ای که وارد می شویم به اینگونه فسادها برمی خوریم، ما می توانیم به گونه‌ای مسائل رامدیریت و مورد نظارت قرار دهیم که جلوی این فسادها را بگیریم که به مردم فشار روانی وارد نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز