روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 650
  • 1,001
  • 1,356,989
تدوین آئین‌نامه تاسیس بانک خارجی درمناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی از اتمام تدوین آئین نامه تاسیس بانک خارجی در مناطق آزاد و ارسال آن به شورای اقتصاد خبر داد.
مرتضی بانک در نشست هم اندیشی مدیران مناطق آزاد کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: این نشست برای تبادل تجربیات مدیران مناطق آزاد برگزار می شود و برای اینکه بتوانیم هماهنگیهای گسترده ای بین مناطق آزاد تجاری-صنعتی ایجاد کنی، هر دو هفته یک بار این جلسات را در یکی از مناطق آزاد برگزار خواهیم کرد که اولین جلسه آن دو هفته قبل در منطقه آزاد قشم برگزار شد و دومین نشست را در منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار می کنیم.
وی با بیان اینکه مدیران عامل و معاونان مناطق آزاد و اعضای شورای عالی مناطق آزاد در این نشست ها حضور دارند و با پیشرفت های هر منطقه به صورت مستقل آشنا می شوند، افزود: به نظر می رسد فعالیت های اقتصادی صرفاً در چارچوب رقابت آزاد و سالم ایجاد خواهد شد. مناطق آزاد به عنوان مناطقی که برای فعالیت آزاد اقتصادی، تجاری و صنعتی در نظر گرفته شده اند و در کشورهای مختلف نیز این نوع مناطق بر پایه رقابت سالم حرکت می کنند، رقیب اصلی ما کسانی خواهند بود که بتوانند فعالیت جدی تر اقتصادی را در حوزه منطقه ای انجام دهند.
مشاور رئیس جمهور ادامه داد: شرکتهای خارجی در مناطق آزاد حضور دارند و با توجه به توافقات خوبی که انجام داده ایم تلاش شده سهم ویژه ای از ۳۰ میلیارد دلار فاینانس خارجی را برای مناطق آزاد تخصیص دهیم. طبیعی است که مرحله اجرایی هر نوع فعالیت اقتصادی منوط به سرمایه گذاری است. پس از برجام از ترکیه، چین، ایتالیا، کره جنوبی و فرانسه در مناطق آزاد در حوزه بنگاه های کوچک و متوسط سرمایه گذاری شده است.
به گفته بانک: در چهار سال اخیر ۴/۵ میلیارد دلار در مناطق آزاد سرمایه گذاری مصوب شده که ۹۰۰ میلیون دلار آن به مرحله اجرا و عملیاتی رسیده است.
وی تاکید کرد: امتیازاتی که قانون در مناطق آزاد برای فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته برای سرمایه گذاران در این مناطق اعمال خواهیم کرد که شامل معافیت مالیاتی و عوارض گمرکی به مدت ۲۰ سال، تردد بلامانع اتباع خارجی در حوزه مناطق آزاد و اختصاص زمین ۱۰۰ درصد رایگان به سرمایه گذاران است. آئین نامه تاسیس بانک خارجی از سوی بانک مرکزی تدوین و به شورای اقتصاد ارسال شده است که نتیجه آن امکان ایجاد بانک خارجی در مناطق آزاد است.تاکنون ارتباط منسجمی میان شورای عالی مناطق آزاد و منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) وجود نداشت که پس از تغییر مدیر فرودگاه امام خمینی(ره)، این ارتباط برقرار شده و زیرساختهایی نیز ایجاد شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز