تدوین برنامه جامع تبریز ۲۰۱۸ برای ۲۲ دستگاه اجرایی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تهیه و تدوین برنامه جامع رویداد تبریز ۲۰۱۸ برای تعداد ۲۲ دستگاه اجرایی خبر داد.
مرتضی آبدار در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز، با بیان اینکه در این برنامه تمامی پروژه ها و برنامه های تبریز ۲۰۱۸ احصاء شده است، افزود: این برنامه جامع کلیه برنامه های این رویداد ملی به صورت مدون و منسجم آماده و تهیه شده است و برای اجرای هر چه بهتر آنها نیاز به تخصیص بودجه داریم که نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این حوزه در حال رایزنی و فعالیت هستند.
وی، حجم ریالی این برنامه ها را ۷۶۵ میلیارد تومان مربوط به دستگاه های اجرایی و ۲۶۳ میلیارد تومان مربوط به پروژه های شهرداری تبریز در قالب کتابچه های ویژه ای به اسم تبریز ۲۰۱۸ آماده شده و در اختیار مسئولین کشوری و مدیران استانی قرار گرفته است.
آبدار اضافه کرد: با توجه به حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در شورای سیاست گذاری ملی و ستاد برنامه ریزی و اجرایی استان، امیدواریم در تحقق این بودجه همکاری، مساعدت و تسریع شود.
وی ادامه داد: با توجه به زمان تصویب تبریز ۲۰۱۸ در هیات دولت پس از تصویب بودجه ۹۶، ایجاد ردیف ویژه تبریز ۲۰۱۸ در بودجه ۹۷ را پیگیری می کنیم و در این راستا به نقش بخش خصوصی و مردم که ۷۰ درصد این رویداد متکی به آنهاست، توجه ویژه ای داریم.
آبدار با قدردانی از سیاست شورای اسلامی شهر تبریز در تدوین بودجه فرهنگی و مبتنی بر گردشگری و نیز اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز، گفت: امیدواریم با همت شهرداری پروژه های حائز اهمیتی همچون اتمام مرکز همایش های بین المللی تبریز، بهسازی و زیباسازی مسیرهای گردشگری منطقه تاریخی – فرهنگی تبریز و احداث سرویس های بهداشتی که در اولویت پروژه های زیرساختی شهرداری تبریز است، به انجام پذیرد.
وی با اشاره به تهیه گزارش به سازمان همکاری اسلامی oic توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: شماره اول این گزارش با عنوان گزارش کلی از اقدامات انجام یافته به این سازمان ارسال شده و نسخه های بعدی به ترتیب با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بناهای تاریخی، طبیعت گردی و گزارش نهایی افتتاح رویداد تبریز ۲۰۱۸ تدوین و ارسال خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ایجاد سامانه جامع گردشگری و خبرگزاری تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: این دو سامانه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تبریز رونمایی خواهد شد.
آبدار با اشاره به اینکه شهرداری تبریز میزبان اصلی تبریز ۲۰۱۸ است و تمهیدات ورود به رویداد که با آیین افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود باید از سوی شهرداری به شایستگی فراهم شود، افزود: سه تاریخ برای آیین افتتاحیه به شورای سیاستگذاری ملی اعلام شده و پس از اخذ نظر آنها در جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی نهایی و اعلام خواهد شد.
شهر «تبریز» از سوی سازمان همکاری های اسلامی در دی ماه سال ۱۳۹۴ به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد که می تواند نقطه عطفی برای صنعت گردشگری آذربایجان و ایران باشد تا از این طریق بتوان روزنه های جدید و امیدوارکننده برای رونق این صنعت پرمنعفت پدید آورد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از