روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تدوین سند ارتقای وضـعیت زنـان و خـانواده

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان خبر داد و گفت: در تهیه این سند از اسناد فرادستی با تأکید بر رصد شاخص‌های موثر بر وضعیت زنان و خانواده و توجه به نقش سازنده زنان و بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی آنها در فرایند توسعه پایدار و متوازن استفاده خواهد شد.
رقیه صادق‌زاده در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین استانداری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری منعقد شده، مقرر شده است در راستای پرداختن به مسأله تحکیم خانواده از طریق ظرفیت‌سازی، ارتقای تاب‌آوری فردی و اجتماعی و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی خانواده این سند تهیه شود.
وی افزود: برنامه‌ریزی مشارکتی و استفاده از دانش، تجربه و مهارت‌های موجود در لایه‌های مختلف از جمله رویکردهای تدوین این سند خواهد بود.
صادق‌زاده گفت: در تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده از اسناد فرادستی از جمله سند چشم‌انداز توسعه، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سند آمایش سرزمین و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه کشور به منظور تلاش برای احقاق حقوق همه مردم، تحقق عدالت جنسیتی و توسعه ظرفیت‌های ملی استفاده خواهد شد.
وی گفت: شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان‌ها بر مبنای اطلاعات پایه مستند، ارزیابی وضع موجود براساس مقایسه داده‌ها با میانگین کشوری با لحاظ تفکیک جنسیتی تا حد ممکن و فهرست‌بندی مشکلات و فرصت‌های مهم از اهداف تدوین این سند است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در تدوین سند مذکور از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی به ویژه اساتید جامعه‌شناسی، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده خواهد شد، افزود: اداره کل امور بانوان و خانواده، بر تمام فرایند برنامه‌ریزی و تدوین سند نظارت دقیق خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز