روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تدوین شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران شهرداری تبریز

رییس مرکز پژوهش شهرداری تبریز از تدوین شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران شهرداری تبریز توسط مرکز پژوهش شهرداری بنا به دستور شهردار کلانشهر تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار، روشنی گفت: ارزیابی عملکرد مدیران هر مجموعه اداری و خدماتی به روشهای علمی یکی از ابزارهای بسیار مهم برای برنامه ریزی، هدایت، بودجه بندی، بکارگماری، سازمان دهی و نظارت بر عملکرد کارکنان و بویژه مدیران آن مجموعه بوده و توسط دستگاههای مختلف اجرایی در اقصی نقاط جهان و ایران به شکل مستمر و منظم به اشکال و انواع گوناگون به انجام میرسد. کار تهیه شاخصهای ارزیابی عملکرد مدیران شهرداری در آغازین روزهای انتخاب جناب آقای دکتر شهین باهر و بنا به دستور اکید ایشان به مرکز پژوهش شهرداری محول شده و توسط یک کارگروه متشکل از متخصصین با تجربه حوزه های مختلف مدیریت شهری و مشارکت همه جانبه اداره کل حراست و اداره کل بازرسی شهرداری تبریز تحت هماهنگی مرکز پژوهش این شهرداری در طی بیش از دویست ساعت کار کارشناسی در مدت سه ماه به شکل امانی به انجام رسید.
وی عنوان نمود که این شاخص ها در دو گروه شاخص های ارزیابی عمومی ماهیانه و شاخص های ارزیابی تخصصی سالیانه برای ارزیابی عملکرد کلیه حوزه های مدیریت ستادی و مناطق و سازمانها و شرکتهای وابسته شهرداری تبریز تهیه شده و در آینده نزدیک توسط شهردار محترم تبریز برای اجرا به اداره کل بازرسی و معاونت برنامه ریزی شهرداری تبریز ابلاغ خواهد گردید.
روشنی مواردی نظیر جامعیت، اجرایی بودن، شفاف سازی در امور شهرداری، استفاده کامل از نظارتهای مردمی، قابلیت سنجش و مقایسه، استناد به آمار و ارقام، کاهش امکان اعمال سلیقه شخصی ارزیابی کنندگان و تطابق با شرایط بومی شهر تبریز را از ویژگیهای اصلی این شاخص ها بر شمرده و عنوان نمود که شاخصهای مذکور علاوه بر ارزیابی عملکرد مدیران شهری در برگیرنده نوعی برنامه ریزی عملیاتی برای امور جاری و عمرانی شهرداری بوده و هدایت کننده کلیه اقدامات در راستای اهداف مورد نظر برای مدیریت توسعه پایدار شهر تبریز نیز میباشند.
وی عنوان نمود که با توجه به استفاده از تجربیات و کارهای قبلی انجام شده در این ارتباط در واحدهای ذی ربط شهرداری تبریز بویژه اداره کل بازرسی و معاونت برنامه ریزی و توسعه، وزارت محترم کشور و سایر کلانشهر ها شاید به جرات بتوان این شاخص ها را جامع ترین، کامل ترین و عملیاتی ترین شاخصها در نوع خود در سطح کشور دانست. که پس از ابلاغ شاخصهای ارزیابی توسط شهردار محترم کلانشهر تبریز به واحدهای ذی ربط شهرداری کار ارزیابی عملکرد مدیران به دو شکل عمومی ماهیانه و تخصصی سالیانه بصورت گسترده و مستمر آغاز و تداوم خواهد یافت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز