روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 37
  • 514
  • 1,144,806
تدوین شاخص‌های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: شاخص‌های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان بررسی و تدوین و برای اولین بار نیز شاخص‌های اختصاصی این حوزه در دستور کار قرار گرفته است.
معصومه ابتکار افزود: برنامه‌های حوزه زنان در سال جاری بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه کشور و سیاست‌های اقتصادی حوزه خانواده اجرایی خواهد شد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مهم‌ترین رویکرد در تدوین برنامه‌های حوزه زنان را برنامه‌ریزی دانست و تاکید کرد: امروز باید از برنامه‌های مناسبتی فراتر رفته و به بهبود وضعیت خانواده و ادامه روند گام ۴۰ ساله در حوزه زنان پرداخت. ابتکار به ارائه و ابلاغ اطلس دوم وضعیت زنان در نیمه سال گذشته به استان‌ها نیز اشاره کرد و خواستار همت استانداران نسبت به تحقق برنامه‌های تبیین شده در این اطلس شد.
وی همچنین به برگزاری اولین ستاد ملی زنان با حضور رئیس جمهور اشاره و با تصریح بر اینکه تدوین شاخص‌های عدالت جنسیتی از مهم‌ترین این شاخص‌هاست، گفت: یکی از اهداف متعالی انقلاب، عدالت در ابعاد مختلف است که بی‌تردید یکی از مهم‌ترین آنها عدالت جنسیتی مبتنی بر نگاه توحیدی و الهی است که باید در کشور محقق شود.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: این شاخص آبان ماه سال گذشته ابلاغ شد و دستگاه‌ها موظف به رعایت و در دستور کار قرار دادن آنها شدند.
ابتکار از تدوین شاخص‌های اختصاصی هم خبر داد و گفت: این شاخص نیز از زیر شاخه‌های عدالت جنسیتی است که تحقق آن، سنجش عملکرد ما در جامعه بین‌الملل خواهد بود. شاخص‌های خانواده نیز برای اولین بار در حال بررسی است.
وی در بخشی دیگر از سخنانش افزود: در سال گذشته برای تدوین سند ارتقای سند وضعیت خانواده با همه استانداران موافقت نامه‌ای امضا کردیم که ضرورت دارد هرچه سریع‌تر در همه استان‌ها این سند تدوین شود.
ابتکار همچنین ارتقای طرح تاب‌آوری اجتماعی را در شمار طرح‌های مهم حوزه زنان ذکر و بر تحقق آن در همه استان‌ها به ویژه در سال جاری تاکید کرد و گفت: سال ٩٨ یک ابعاد اقتصادی دارد و یک تصویر ذهنی روانی در جامعه که گاهی این وضعیت روانی، شرایط را تشدید و نگران کننده خواهد کرد.
وی بر مدیریت روانی جامعه در طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در استان‌های سیل زده نیز تاکید کرد و گفت: همدلی، همگرایی و هم نوع‌دوستی بی‌نظیری را در سیل امسال کشور شاهد بودیم. ادامه در ۲ …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز