روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تدوین شیوه‌نامه پذیرش هنرجو در هنرستان‌های استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به تدوین شیوه‌نامه پذیرش هنرجو در هنرستان‌های استان گفت: ما در طول چند سال گذشته به دنبال این بودیم تا چارچوبی را برای پذیرش هنرجویان تدوین کنیم و امسال این اتفاق افتاد و شیوه‌نامه‌ی پذیرش هنرجو را تدوین و ابلاغ کردیم.
محمد محمدپور در این آیین آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان میرک اظهار کرد: در کنار تدوین این شیوه‌نامه شورای توسعه‌ی هنرستان‌ها نیز تشکیل شده، چراکه توسعه کمی و کیفی هنرستانها همواره مدنظر ما هست .
وی گفت: هنرستان‌ها به مثابه‌ی یک مرکز علمی و کاربردی است و می‌بایست هنرجویان پرورش یافته در این مکان‌،‌از مهارت کافی نیز برخوردار باشند و فقط به داشته‌های ذهنی بسنده نکنند .
وی افزود: هنرستان‌های میرک،‌ کوثر و اقبال آذر امسال با ۵٠۴ هنرجو کار خود را آغاز می‌کنند و امیدواریم تک به تک هنرجویان این هنرستانها به مدارج عالی هنری و علمی دست یابند .
محمدپور، هنرستان‌های یاد شده و علی‌الخصوص هنرستان میرک را یکی از معتبرترین مراکز آموزش هنر در کشور برشمرد و گفت: هنرمندان شاخص و برجسته‌ای از این هنرستان برخاسته‌اند که هرکدام از افتخارات استان و کشور و از چهره‌های اثرگذار هنر محسوب می‌شوند .
وی تاکید کرد: در تبریز مدارس متعددی وجود دارد که جزو افتخارات این شهر و استان محسوب می‌‌شوند اما در این میان این هنرستان از اعتبار بالایی در سطح کشور برخوردار است و نام و آوازه‌ی این مجموعه در میان مراکز آموزش هنر در سطح کشور می‌درخشد و دلیل این درخشش نیز همت هنرجویان و هنرآموزان این هنرستان است که با همت و تلاش، عناوین برتر جشنواره‌های مختلف ‌و‌ رتبه‌های برتر کنکور هنر را به خود اختصاص داده‌اند .
محمد محمدپور با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی در هنرستان میرک تبریز، این رویداد را در معرفی بیش از پیش این هنرستان در سطح کشور موثر دانست و گفت: بنا به اذعان مسئولان جشنواره‌ی یاد شده، در طول چندین دوره برگزاری جشنواره، ‌هنرستان میرک از بهترین فضا و امکانات برای برگزاری جشنواره برخوردار بود .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: امیدواریم هنرستانهای تبریز همچون گذشته خاستگاه حرکت‌های برجسته‌ای باشند و جریان پرشتاب، مستمر و بی‌پایان تعلیم و تربیت هنرمندان با قدرت و قوت ادامه یابد .
محمد محمدپور، کشف استعدادهای بالقوه هنرجویان و به فعلیت رساندن آن را در بازیابی و معرفی جایگاه برجسته هنرستانهای تبریز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: پرورش نسل جدید هنرمندان بر عهده‌ی هنرآموزان این هنرستانهاست و شایسته است شیوه‌ی استاد شاگردی در هنرستانها حاکم شود، تا هنرجویان، علاوه بر آموختن مسایل تئوریک از تجارب غنی این اساتید نیز بهره مند شوند .
محمدپور، همچنین از تدوین شیوه‌نامه‌ی ارزیابی هنرستانها در آینده‌ای نزدیک خبر داد .
در آیین آغاز سال تحصیلی جدید همچنین از هنرجویان مقام‌آور در جشنواره‌های فرهنگی و هنری تقدیر شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز