روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 23
  • 654
  • 999,225
ترخیص خودروها از گمرک همچنان ادامه دارد

با وجود ممنوعیت ثبت سفارش و واردات انواع خودروهای سواری به کشور، ترخیص آن دسته از خودروهایی که در گذشته اظهار شده و تشریفات گمرکی خود را انجام داده اند، همچنان ادامه دارد و مهرماه امسال نیز ۷۸۱ خودروی سواری وارد شده است.
بررسی جداول آماری گمرک نشان می دهد که در نیمه نخست امسال با توجه به مهلت قانونی، ۱۳ هزار و ۶۴۲ دستگاه خودرو به ارزش دلاری ۳۹۵ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۱۹۷ دلار و ارزش ریالی ۱۵ هزار و ۹۹۵ میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال (۱۵۹۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) خودرو وارد کشور شده است.
پس از یک ماه از پایان مهلت قانونی ترخیص خودرو، در مهرماه امسال نیز ۷۸۱ خودرو به ارزش ۲۲ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۳۳ دلار از منطقه ویژه اقصادی ارگ جدید بم، گمرک شهید باهنر، غرب تهران و معاونت واردات و ترانزیت تهران وارد شد.
خودروهای وارداتی مهرماه ۱۳۹۷ از مبداء ۶ کشور جمهوری کره، عمان، امارات متحده عربی، آلمان، انگلستان و ژاپن بوده که بیشترین تعداد مربوط به جمهوری کره با ۴۵۰ دستگاه خودرو سواری است.
همچنین عمان با ۱۷۰ دستگاه خودرو، امارات متحده عربی با ۱۳۵ خودرو، آلمان با ۱۷ دستگاه خودرو، انگلستان با هفت دستگاه و ژاپن با ۲ دستگاه خودروی سوای در رتبه های بعدی واردات خودرو در مهرماه ۱۳۹۷ هستند.
یکی از مسئولان روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی به ایرنا گفت، پس از توقف ثبت سفارش خودرو، مجوز جدیدی برای واردات صادر نشده و ناظران در بخش های مختلف تلاش می کنند تا تخلفی در این زمینه انجام نشود.
وی افزود: البته دولت اقداماتی را درخصوص ترخیص کالاهایی که در گمرک مانده اند نیز انجام داد که براین اساس رئیس سازمان توسعه و تجارت ۲ بخشنامه جداگانه در ۲۰ و ۲۲ مردادماه ابلاغ کرد تا برپایه آن کالاهایی که در گمرک مانده اند هر چه زودتر ترخیص شوند که خودرو نیز از آن جمله است.
به گفته این مسئول، مالکان خودرو پس از انجام تشریفات گمرکی نزدیک به ۲ ماه فرصت دارند تا خودروهای خود را از گمرک ترخیص کنند.
وی گفت: برخی افراد قصد فروش خودروهای وارداتی خود را دارند یا اینکه خودروهای خود را فروخته اند اما چون محل تحویل خودرو مشخص نیست اقدام به ترخیص خودرو نمی کنند، بنابراین شاهدیم که هنوز برخی خودروها از گمرک ترخیص نشده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز