روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 173
  • 753
  • 1,437,075
ترخیص ۱۳ هزار خودروی دپــو شده

معاون گمرک ایران از ترخیص ۱۳ هزار خودروی انبار شده در گمرک خبر داد.
مهرداد ارونقی با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود اعلام کرد:«با پیگیری‌های انجام شده در گمرک و وزارت صنعت و تصویب پیشنهاد جامع ارائه شده به شورای عالی هماهنگی سه قوه، فرآیند ترخیص بیش از ۱۳ هزار خودروی دپو شده در گمرکات از هفته آینده آغاز خواهد شد».
همچنین گمرک نیز بر اساس گزارشی به نقل از یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرده که «قرار است خودروهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شوند. بر این اساس قرار است آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت‌ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند اما از مشتریان پیش‌ثبت نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود. اما واردکنندگانی که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند».
گمرک در گزارشی دیگری نیز از سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران نقل قول کرده و بر این اساس آورده است که «نتیجه جلسه سران سه قوا درباره ترخیص خودروهای مانده در گمرک به زودی اعلام می‌شود. در صورت موافقت سران قوا، شرایط خاصی از جمله پرداخت عوارض و حقوق گمرکی برای ترخیص این خودروها تعیین می‌شود».
به نظر می‌رسد با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، حالا شرکت های واردکننده خودرو احتمالا می‌توانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو هم کوتاه شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز