روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
ترخیص ۱۱۵ قلم دارو و مواد اولیه دارویی با نظارت‌های دامپزشکی استان

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در نه ماهه سالجاری ۱۱۵ قلم دارو و مواد اولیه دارویی تحت نظارتهای کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان مجوز ترخیص دریافت کرده است.
امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: این اداره کل در راستای انجام وظایف حاکمیتی خود و همچنین نظارت بر کیفیت داروهای دامپزشکی مورد استفاده برای جمعیت دامی استان، نسبت به نمونه برداری و انجام آزمایشات مربوطه بر روی داروهای وارد شده اقدام نموده و پس از تأیید آزمایشگاه، مجوز ترخیص صادر می‌گردد.
وی افزود: در همین راستا ۳۲ فقره مجوز ترخیص دارو از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه توسط اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی و با نظارت کارشناسان این اداره کل برای ۱۱۵ قلم دارو و مواد اولیه دارویی صادر شده است.
وی با اشاره به وجود ۱۱۴ داروخانه دامپزشکی در سطح این استان که دارای پروانه فعالیت (پروانه فروش دارو) از این اداره کل هستند تصریح کرد: کارشناسان ادارات دامپزشکی شهرستانها بازرسیهای منظم و مستمری از داروخانه‌های دامپزشکی شهرستانها انجام می‌دهند تا از عرضه هرگونه داروی غیر مجاز به دامداران زحمتکش جلوگیری گردد.
بهداد در پایان از دامداران خواست تا در موقع تهیه داروهای خود بر اساس نسخه صادر شده توسط دامپزشک معالج، ضمن مراجعه به داروخانه‌های دامپزشکی به تاریخ انقضای درج شده بر روی دارو نیز توجه نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز