تردد غیرمجازی در مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان صورت نمی گیرد

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در نشستی با همتای جمهوری آذربایجانی خود گفت: بعضا در رسانه ها و براساس نظر بدخواهان مطرح می شود که تعامل مرزبانی دو طرف ضعیف است و یا ترددهای غیرمجازی صورت می گیرد ولی ما هر دو کشور اعلام می کنیم که هیچ تردد غیرمجازی در مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان صورت نمی گیرد.
سردار قاسم رضایی در حاشیه نشست یک روزه دهمین اجلاس مشترک مرزی ایران و جمهوری آذربایجان با بیان اینکه همچنین کالاهای غیرمجازی از مرزهای کشور ایران و جمهوری آذربایجان منتقل نمی شود، افزود: این موضوع بخاطر هماهنگی و تعامل بین مرزبانان و همه دستگاه های ذیربط در مرزها حاصل شده است.
وی در این نشست که در تهران برگزار شد، تاکید کرد: مرزبانی های دو کشور روابط تعریف شده و مثال زدنی دارند به نحوی که در مرزهای مشترک دو طرف هیچ مشکلی نداریم.
سردار رضایی افزود: از طرفی هم این دو کشور مرزهای مشترک در دریای خزر و در خشکی با هم دارند و ما ۷۵۹ کیلومتر مرز مشترک در خشکی با جمهوری آذربایجان داریم و اینها ایجاب می کند که روابط و تعامل ما با هم بیشتر باشد.
سردار رضایی ادامه داد: در سال های گذشته به ویژه در ۱۰ سال گذشته روابطی که بین دو دولت و دولتمردان دو کشور بوده این روابط و تعامل بین مرزبانان نیز بوده است و سالانه در تهران اجلاس مشترک مرزی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz