روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 658
  • 659
  • 1,438,219
تردد ناوگان حمل بار منوط به داشتن مجوز از شهرداری

تردد ناوگان حمل بار در کلانشهرها برابر مصوبه هیئت دولت، منوط به داشتن پروانه و مجوز فعالیت از شهرداری ها است.
به گزارش شهریار به نقل از سازمان مدیریت حمل ونقل بارشهرداری تبریز، فاضل نادری مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز با اعلام این خبر، گفت: طبق این مصوبه و قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری تنها مرجع صدور پروانه تردد و فعالیت برای رانندگان خودروهای باری و همچنین نظارت بر عملکرد آنها است که البته در این خصوص اخیرا کدهای جرائم ۲۱۲۵(۷۵)هزارتومانی و ۲۱۳۲(۲۰)هزارتومانی نیز تعریف شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر ساماندهی و صدور پروانه اشتغال و فعالیت برای رانندگان خودروهای باری، وظایف دیگری نیز برای سازمان حمل و نقل بار تعریف شده که برنامه ریزی در خصوص کاهش ترافیک و آلودگی هوا توسط خودروهای باری و همچنین ساماندهی و نظارت برفعالیت خودروهای باری و میزان کرایه دریافتی از شهروندان و آموزش فعالان حوزه حمل و نقل بار از آن جمله است که در نهایت هدف از تمامی این موارد ارائه خدمات مطلوب برای شهروندان و جلب رضایت آنها است.
نادری گفت: جهت صدور سند حمل الکترونیک “باربرگ”، ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان در سامانه utcms الزامی بوده و کلیه رانندگان ناوگان باری باید ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند و سپس برای دریافت پروانه فعالیت اشتغال به شهرداری مراجعه کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار ادامه داد: از تاریخ بیستم آبان صدور سند حمل و نقل بار الکترونیک باربرگ به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای تمامی ناوگان‌های باری با ظرفیت بالای ۱۰ تن الزامی بوده و تخصیص سهمیه سوخت این ناوگان براساس باربرگ‌های صادر شده، خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در کنار کنترل و نظارت بر عملکرد خودرهای باری، این سازمان بعنوان متولی حمل و نقل بار موظف به رفع مشکلات رانندگان این خودروها نیز است، از پیگیری خدمات رفاهی ویژه برای آنها خبرداد و گفت: بعنوان نمونه عقد تفاهمنامه برای ارائه تخفیف در مراکز معاینه فنی و تست هیدرواستاتیک (تست مخازن) و خدمات درمانی توسط چندین درمانگاه و کلینیک و پزشک و دندانپزشک و مرکز سما دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و شعب بیمه برای رانندگان ناوگان حمل و نقل بار درونشهری از جمله این خدمات رفاهی است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز