روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 37
  • 654
  • 999,239
ترسو کیست ؟

حین انجام مذاکرات مربوط به اصلاح بندهای مورد نظر شورای نگهبان برای لایحه cftf آقای قاضی پور نماینده پوپولیست اورمیه در مجلس شورای اسلامی ، حسب منطق تکراری و قدیمی خود با صدای بلند فریاد میزد : امروز ترسو ها را شناختیم. منظور او از ترسو ها ، کسانی بودند که با تامین نظر شورای نگبهان ، و با ترمیم بندهای جزئی از این مصوبه راه را برای الحاق ایران به این کنوانسیون جهانی هموار نمودند.
قاضی پور مانند همه دلواپسان مجلس در تلاشی کودکانه ، سعی نمودند با آبستراکسیون مجلس را از اکثریت بیندازند و به زعم خود اجازه ندهند این لایحه به تصویب مجلس برسد. اما سئوالی که در ذهن بسیاری از ناظران سیاسی وجود دارد این است : براستی ترسو کیست ؟
ترسو ها کسانی هستند که با مردم به گونه ای سخن میگویند و چون به خلوت مسئولیتی خود میرسند جور دیگری تصمیم میگیرند.
همه میدانند که این لایحه به تصویب شورای نگهبان رسیده و تنها برای اعمال چند تغییر جزئی که در اصل ماجرا هیچ تغییری نخواهد داد به مجلس ارجاع داده شده است. همه میدانند که رییس جمهور و دولت در آن حدی نیستند که برخلاف نظر نظام، بتوانند زمینه را برای ورود ایران به یک کنوانسیون بین المللی فراهم نمایند. بعنوان نمونه در موضوع ۲۰۳۰ همه دیدند که با یک رهنمود، همه اقدامات تعطیل گردید و آب از آب هم تکان نخورد و رییس جمهور هم اظهارات قبلی خود را رسما پس گرفت.
حال با توجه به شرایط اسفناک اقتصادی کشور، یقینا آنهایی ترسو هستند که نمی توانند به تصمیم گیران اصلی کشور ، درخواست رسمی ارائه نمایند تا آنها این لایحه را از گردونه تصمیم گیری خارج نمایند .اما اگر آنها این توان یا اراده را ندارند بهتر است خود را ترسو بدانند. چرا که شجاعت به معنای فحاشی و سخن تند راندن علیه این و آن نیست . شجاعت بیان حقیقت در هر شرایطی است .
آنهایی که امروز بخاطر تاخیر دولت های گذشته در پیوستن به این کنوانسیون باید از ملت عذرخواهی کنند ، امروز مدعی شده اند و میخواهند فقط به خاطر رقابت های سیاسی یک ملت را فدای هوس های سیاسی خود کنند.
با عدم الحاق ایران به این کنوانسیون مطمئنا حقوق دهها میلیونی این نمایندگان هیچ تغییری نخواهد داشت ، این کارگران هفت تپه و ماشین سازی و .. هستند که تاوان وراجی های آنها را باید بپردازند .ترسو کسی است که پشت دیگران قایم میشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز