روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 903
  • 969
  • 1,385,179
تروریسم ربطی به یک قومیت،‌مذهب یا نژاد خاص ندارد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تروریسم یک آفت جهانی است و ربطی به یک قومیت،‌مذهب یا نژاد خاص ندارد.
حجت‌الاسلام محسن رهامی در گفت‌وگو با خبر نگاران با اشاره به اینکه به همان اندازه که کشورهای اسلامی در خاورمیانه مورد تهدید تروریسم هستند، کشورهای اروپایی و آمریکا نیز با این پدیده مواجه هستند اظهار کرد: تروریسم به یک تهدید جهانی تبدیل شده است و همه کشورها را تهدید می‌کند.
وی در ادامه افزود:‌ در مورد تحلیل اتفاق تروریستی در ایران نیز باید به بعد جهانی بودن تروریسم توجه کنیم و این موضوع را به یک قومیت ، مذهب یا نژاد ربط ندهیم. همانگونه که وقتی یک عضو داعش در اروپا اقدام تروریستی انجام می‌دهد ، آ ن کشور اسلامی که این فرد تبعه آن است تقصیری ندارد.
این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها خاطر نشان کرد: با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وحدت و انسجام ملی در کشور ما محقق شد و بیش از ۴۰ میلیون نفر برای دفاع از تمامیت ارضی ، نظام و قانون اساسی پای صندوق های رای آمدند . بنابراین چه بسا افرادی در پشت پرده با طراحی این اقدامات تروریستی به دنبال برهم زدن این وحدت و انسجام ملی هستند.
رهامی تاکید کرد: ما نباید تروریست ها را به یک قومیت خاص نسبت دهیم، در انتخابات گذشته در استان های کردستان و سیستان و بلوچستان شاهد بالاترین درصد مشارکت در انتخابات بوده‌ایم، بنابراین مطرح کردن این مسائل و نسبت دادن تروریست ها به قومیت یا مذهب خاص موجب ایجاد اختلاف شده و همگامی با طراحان اقدامات تروریستی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز