روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 798
  • 721
  • 1,335,720
ترویج مکانیزاسیون جزو اهداف جهاد کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی در مصاحبه با خبر نگاران گفت : وسعت اراضی کشاورزی استان حدود یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار است و نزدیک به دو میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار سطح مراتع و ۱۸۸ هزار هکتار سطح جنگل های استان است.
کریم مهری علت عدم اعتصاب کارکنان تراکتورسازی و رونق فروش در شرکت تراکتورسازی را مدیون بخش کشاورزی و رونق بخشی در آن دانست و با بیان اینکه ۶۵ درصد از تولیدات داخلی و زراعی استان در حوضه دریاچه ارومیه است، افزود: ما جزو برندهای اول و دوم هستیم، اما در شرایط کنونی که با بحران جدی آب مواجه هستیم، ترویج مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، دام و طیور و آبیاری تحت فشار جزو اهداف ماست و در آبیاری تحت فشار هیچ محدودیتی نداریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ترسیم خط آسمان در تبریز تصریح کرد: در گذشته های نه چندان دور، تبریز خط آسمانی برای خود داشت اما کلان شهر فعلی تبریز خط آسمانی ندارد.
وی با تأکید بر توجه ویژه به روستاها ابراز داشت: باید در برنامه های خود تجدید نظر کنیم و برای جلوگیری از حاشیه نشینی و مهاجرت روستاها به کلان شهرها، باید به روستاها توجه نماییم و بحران آب را جدی بگیریم و در راستای ترویج و توسعه مصرف داخلی و استفاده از میوه های فصلی فرهنگ سازی کرده، و اطلاع رسانی کنیم.
مهری تصریح کرد: چاه های غیر مجاز باید تعیین تکلیف شوند، اما باید متوجه باشیم که با بهم زدن عرف محلی نمی توان کاری انجام داد، در این موضوع نیز ما مصرف کننده آب هستیم و تأمین و تولید کننده آب نیستیم و تعیین تکلیف چاه های غیر مجاز و برداشت های بی رویه جزو مأموریت های وزارت نیروست و در صنایع تبدیلی نیز، جا دارد متذکر شوم که ایجاد استخرهای کشاورزی، گاوداری، مرغداری و نظایر آن به منزله تغییر کاربری نیست و عین کشاورزی است و ما در این زمینه هیچ محدودیتی نداریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز