روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 274
  • 814
  • 1,336,010
ترکان: احداث فرودگاه نقطه اوج حرکت ۴ ساله منطقه آزاد ماکو

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به اینکه احداث و راه اندازی فرودگاه نقطه اوج حرکت چهارساله منطقه آزاد ماکو در دولت یازدهم به شمار می رود، گفت: پروازها از این فرودگاه به همه کشورهای صنعتی اطراف باید برقرار شود.
اکبر ترکان در گفت و گو با خبرنگاران هدف از سفر به این منطقه را بازدید از طرح ها و راه های در حال احداث در این منطقه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در این منطقه ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه در حال احداث است.
وی با بیان اینکه بخشی از این بزرگراه ها تمام شده است، اضافه کرد: شبکه راه های منطقه آزاد ماکو با بهره برداری از این ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه، کامل می شود.
وی به بزرگراه ورودی منطقه آزاد ماکو تا مرز بازرگان اشاره کرد و افزود: قسمت اعظم این بزرگراه به اتمام رسیده و مسیر پلدشت و سایر راه ها از مرکز ماکو به آنها در دست آسفالت و بهسازی است.
وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو به دلیل قرار گرفتن در نقطه استراتژیک کشور، آماده جهش بزرگ برای ارتباط گسترده با اروپا و ترکیه است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ادامه منطقه آزاد ماکو را یکی از مهمترین مناطق آزاد کشور برشمرد و تصریح کرد: فاصله زیاد ماکو با ارومیه و تبریز و مشکلات تردد تجار به این منطقه، احداث و راه اندازی فرودگاه ماکو را اجتناب ناپذیر کرده بود.
وی فعالیت رسمی فرودگاه منطقه آزاد ماکو را آغاز راه توسعه منطقه آزاد ماکو دانست و گفت: فرودگاه منطقه آزاد ماکو به زودی به قطبی برای پرواز برای کشورهای صنعتی همسایه تبدیل می شود.
منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز