روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
ترکان: مخالفان میخواهند تا آخر ۴ سال به دولت فحش دهند

بازندگان هیاهو می‌کنند و دوست ندارند دولت موفقیت‌های چشمگیری را که به دست می‌آورد به مردم معرفی کند. این جملات مشاور رئیس جمهوری خطاب به منتقدانی است که این روزها مغرضانه به دولت حمله می‌کنند.
وی دولت را تشویق می‌کند که مسیر درست را ادامه دهد به گونه‌ای که مردم متوجه شوند با تمام حرف و حدیث‌ها و کنایه‌ها دولت دوازدهم عقبگرد نمی‌کند و مانند ۸ سال دولت احمدی‌نژاد سرمایه‌های ایران از بین نمی‌رود. در حاشیه افتتاح ۹ طرح صنعتی، عمرانی و گردشگری منطقه آزاد کیش با اکبرترکان مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت‌و‌گویی کوتاه انجام دادیم. سؤال اول درباره اولویت‌هایی بود که دولت دوازدهم باید به آن بپردازد. وی اظهار داشت: اولویت‌های دولت دوازدهم بر سه محور است؛ محور اول اشتغال، دوم مبارزه با فساد و محور سوم فقرزدایی است. بنابراین گفتمان غالب دولت سه مورد عنوان شده است. رئیس جمهوری خود را به این موارد متعهد می‌داند. بدین جهت طی چهار سال آینده به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهد کرد تا اهداف ترسیم شده محقق شود.
وی با بیان اینکه اشتغال اصلی‌ترین مسأله خانوارهای ایرانی است و ما جمعیت بیکاری ۱۲.۵ درصدی داریم، خاطرنشان کرد: این نسبت بیکاری به کل جمعیت است اما اگر در گروه‌های سنی جوانان این درصد را ببینیم، نرخ بیکاری خیلی بالاتر است. اکنون بیشتر نگرانی خانوارها و جوانان اشتغال است، لذا دولت باید در این امر متمرکز شود.ترکان در خصوص افراد و مجموعه‌هایی که این روزها علیه دولت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی هجمه می‌کنند گفت: این افراد و گروه‌ها به دنبال هیاهو هستند. رقیب به طور طبیعی به دنبال این است که نگذارد دولت روحانی موفقیت‌های خوب چشمگیر خود را به مردم ارائه کند. بنابراین آنها چشم بسته قصد دارند تا آخر چهار سال فحش بدهند. ما باید حواسمان را جمع کنیم که در زمین آنها بازی نکنیم. بازنده دقیقاً دنبال این است که ما بر اساس خواسته آنها بازی کنیم. وی ادامه داد:جریان دولت با مخالفانشان مانند بازی استقلال و پرسپولیس است.
وی در مورد اینکه آیا این نوع رفتارها به جذب سرمایه‌گذاری خارجی ضربه می‌زند، خاطرنشان کرد: اصلاً به سرمایه‌گذاری خارجی صدمه نمی‌زند. همه می‌دانند در هر کشوری یک اقلیتی وجود دارد که به‌دنبال فشار آوردن به دولت وقت هستند. این افراد کار خودشان را می‌کنند. کارشان این است که فحش دهند و شلوغ کنند. ما باید با بی‌اعتنایی به آنها وظیفه خودمان را انجام دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز