روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 473
  • 906
  • 1,359,536
ترکان: ویژگی‌های فناورانه‌ی مجتمع گلخانه‌ای ارس، الگویی برای سایر گلخانه‌ها است

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای کشور که در منطقه آزاد ارس واقع شده، بازدید کرد.
اکبر ترکان در حاشیه بازدید از این گلخانه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، اظهار کرد: در منطقه آزاد ارس ۲۴۰ هکتار اراضی برای مجتمع های گلخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به ویژگی‌های این مجتمع گلخانه‌ای خاطرنشان کرد: این گلخانه، مدرنترین و پیشرفته ترین گلخانه کشور است و طرح کلی آن ۵۰ هکتار است که ۱۳ هکتار آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.
ترکان اضافه کرد: وبژگی‌های فناورانه‌ی این گلخانه، الگوهای جدیدی برای سایر گلخانه‌ها در کشور است که امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد. احداث این گلخانه توسط بخش خصوصی تجربه موفقی در منطقه آزاد ارس بوده و تکنولوژی مورد استفاده در این گلخانه با الهام از تجربیات کشورهایی همچون هلند انجام گرفته است.
گفتنی است؛ مجتمع گلخانه ارس تارلاامین با دانش فنی نوین و حجم فعالیت، بزرگترین و فنی ترین مجتمع گلخانه‌ای در سطح کشور است.
هم اکنون علاوه بر مجموعه‌های گلخانه ای ارس، چندین هزار هکتار باغ های میوه موجود در منطقه انواع محصولات کشاورزی با شیوه آبیاری تحت فشار تولید و روانه بازار می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز