روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 265
  • 749
  • 1,336,750
تزریق ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه متروی تبریز در عرض ۳ سال گذشته

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در طول ۱۳ سال گذشته یک‌هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان در پروژه متروی تبریز هزینه شده که یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن در طول سه سال گذشته بوده است.
محمدصادق پورمهدی ، اظهار داشت: این مبلغ در طول فعالیت دولت تدبیر وامید از طریق شهرداری تبریز ، منابع دولتی و فروش اوراق مشارکت تامین و هزینه شده است
وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان فقط از طریق فروش اوراق مشارکت برای مترو هزینه شده است، افزود: در طول سه سال گذشته، فاز اول خط یک مترو افتتاح شده و فاز دوم آن تا میدان ساعت به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده و خط یک به صورت کامل در پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.
پورمهدی با اشاره به علت طولانی بودن پروژه مترو، تصریح کرد: هر یک کیلومتر از خط مترو بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه به همراه دارد وعلاوه بر آن کنترل مسایل ایمنی مهم‌ترین کاری است که باید در نظر گرفته شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص بهره‌برداری کامل از فاز دوم خط یک مترو تا میدان ساعت نیز گفت: متروی تبریز به صورت آزمایشی و روزانه دو ساعت تا میدان ساعت فعالیت می‌کند که بعد از عید نوروز میزان فعالیت آن افزایش می‌یابد.
وی افزود: با تکمیل ایستگاه میدان ساعت و رفع نواقص موجود، فاز اول این طرح در اوایل سال آینده به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز