روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تسهیل در روند پرداخت وام با پذیرش ضمانت حساب یارانه نقدی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسهیل شرایط ارائه وام های خرد گفت:عدم پذیرش ضامن در بانک به دلیل بالا بودن سن ضامن غیرقانونی است.
محمد حسن نژاد گفت:بطور طبیعی برای پرداخت وام باید تضمین های از دریافت کنندگان تسهیلات اخذ شود.
نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسهیل شرایط ارائه وام های خرد ادامه داد:با توجه به اینکه یک خانوار چهار نفره، ماهیانه حدود۲۰۰هزار تومان یارانه نقدی دریافت می کند در مجموع دو سال، بیش از چهار میلیون تومان یک خانوار، یارانه نقدی دریافت می کند که بطورمثال اگر امید به زندگی نیز دو سال باشد، وام خرد قابل تسویه است به دلیل اینکه حتی وام گیرنده، نیز از دنیا برود می توان از یارانه نقدی سایر اعضای خانواده وام تسویه شود.
حسن نژاد افزود: بسیاری از متقاضیان وام های خرد، خانواده های کم درآمد هستند، بنابراین باید شرایط معرفی ضامن به بانک تسهیل شود.
وی افزود:دولت با هماهنگی بانک ها می تواند شرایطی را فراهم کند تا مشکلات متقاضان دریافت وام خرد، در معرفی ضامن کارمند رسمی دولت به بانک رفع شود.
لازم به ذکر است سیف رئیس بانک مرکزی پیش از این گفته بود که بانک ها می توانند از ظرفیت حساب یارانه نقدی سرپرست خانوار برای تسهیل در پرداخت وام های خرد استفاده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز