روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 182
  • 948
  • 1,355,520
تسویه یکباره مطالبات بانک‌ها از دولت ممکن نیست

رئیس بانک مرکزی میگوید دولت نسبت به پرداخت مطالبات بانک ها عزم جدی دارد ولی تسویه آن مطالبات به یکباره ممکن نیست.
ولی الله سیف که در حاشیه همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و نقش آن در ارتفای شفافیت بازارهای مالی برای لحظاتی در جمع خبرنگاران ایستاد، در پاسخ به سوالی درباره بدهی دولت به بانک‌ها گفت: دولت در این مورد عزم جدی دارد و با اوراق و مکانیزم هایی که در بودجه دیده شده سعی کرده نسبت به کاهش بدهی‌ها اقدام کند ولی تسویه یکباره این مطالبات امکان‌پذیر نیست.سیف درباره برخورد با موسسات مالی و مماشات هم اظهار کرد: به هیچ وجه، بانک مرکزی اهل مماشات در رابطه با عدم شفافیت نیست بانک مرکزی در صدد ایجاد شفافیت است.
سیف ادامه داد: همه فعالان در بازار سرمایه کشور دنبال این هستند که بازار شفافیت داشته باشد. دو ویژگی در بورس‌ها بیان می‌شود، یکی اینکه سرعت نقدشوندگی در دارایی‌هایی که در بورس وجود دارد، بالا باشد و دیگری موضوع شفافیت اطلاعات است. این موضوعات منجر به کارایی بورس خواهد شد.
سیف با تاکید بر اینکه مسلماً در محیط اقتصادی ایران در مقایسه با کشورهای یادشده و به‌ویژه در صنعت بانکداری ایران که مدل کسب و کار متفاوتی دارد، این محدودیت‌ها فراگیرتر خواهد بود افزود: باید با دقت این محدودیت ها در عمل و کار کارشناسی، مورد توجه قرار گرفته و راه‌حل‌های منطقی و قابل‌دفاعی برای آن فراهم شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز