روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تشخیص ریسک خودکشی با اسکن مغز

محققان دریافتند در بین نوجوانان و افراد جوان مبتلا به اختلال دوقطبی، بین تفاوت های مغزی و افزایش ریسک خودکشی ارتباط وجود دارد.
به گفته محققان دانشگاه یل کنتیکت آمریکا، در حدود نیمی از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی که مشخصه آن نوسانات اخلاقی است، اقدام به خودکشی می کنند و یک نفر از هر ۵ نفر به خاطر خودکشی می میرد.
در این مطالعه جدید، نوجوانان و جوانان مبتلا به اختلال دوقطبی تحت اسکن مغز قرار گرفتند. در مقایسه با افرادی که اقدام به خودکشی نکرده بودند، افرادی که خودکشی کرده بودند دارای حجم و فعالیت نسبتاً کمتری در مناطق مغزی تنظیم کننده هیجانات و انگیزه ها و در ماده سفید مغز که این مناطق را به هم متصل می کند بودند.
هیلاری بلامبرگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته ها نشان می دهد قشر پیشانی کار نمی کند و در عین حال باید این مدار را تنظیم کند.»به گفته وی، «این مسئله می تواند منجر به درد هیجانی بسیار زیاد، مشکل در ارائه راه حل های جایگزین برای خودکشی و احتمال بیشتر اقدام به خودکشی شود.»
به گفته وی، شناسایی مدارهای مغزی درگیر در ریسک خودکشی می تواند منجر به شیوه های جدید شناسایی افرادی شود که بیشتر از همه در معرض خودکشی قرار دارند و از بروز خودکشی پیشگیری کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز