روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 566
  • 814
  • 1,336,302
تشخیص مصرف صحیح دارو با آزمایش ادرار

محققان دانشگاه منچستر از آزمایش ادرار برای تشخیص وضعیت مصرف دارو در بیماران استفاده کردند
از آنجایی‌که مصرف صحیح و به موقع دارو نقشی اساسی در درمان بیماری‌ها دارد، اما محققان دانشگاه منچستر با آزمایش ۲۳۸ بیمار مبتلا به فشار خون دریافتند که تقریبا یک سوم آنها از مصرف دارو در زمان تعیین شده صرف نظر می‌کنند.
محققان معتقدند که بهترین راهکار برای اطمینان از مصرف صحیح دارو در بیماران، انجام آزمایش‌های متعدد ادرار از آنها است، چرا که طبق بررسی‌های انجام شده در دانشگاه منچستر مشخص شد که در صورت تداوم فرایند تست ادرار، بیش از ۸۰ درصد از بیماران داروهای خود را در وقت تعیین شده مصرف می‌کنند.
پروفسور توماسوفسکی گفت: انجام آزمایش ادرار بهترین راهکار برای آگاهی بیشتر پزشکان از وضعیت بدنی بیماران چه از نظر مصرف صحیح دارو و چه از نظر کاهش علائم بیماری است.
وی در ادامه افزود: نتایج بررسی‌ها نشان داد که انجام آزمایش ادرار برای بیماران مبتلا به فشار خون حتی منجر به نجات جان کسانی شده که در مصرف داروهایشان خودسرانه عمل می‌کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز