تشریح امتیازات حج ۹۷ و افزایش سهمیه حجاج ایــرانی

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از افزایش حدود ۳/۷ درصدی سهمیه حج ۹۷ جمهوری اسلامی ایران خبر داد و افزود: سهمیه حج ۹۷ ایران از ۷۷ هزار و ۹۰۰ نفر به ۸۲ هزار و ۸۰۰ نفر افزایش یافت.
سیده فاطمه ذوالقدر گفت: حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در جلسه کمیسیون، برنامه‌های حج ۹۷ را تشریح و درخصوص امتیازات حج ۹۷ نسبت به حج ۹۶ توضیحات جامعی ارائه کرد.
نماینده مردم تهران نظم، سلامت و امنیت حج ۹۷ را از امتیازات حج سال آینده برشمرد و با اشاره به سخنان رئیس سازمان حج و زیارت گفت: موافقتنامه حج ۹۶ با امتیازات بیشتری برای حج ۹۷ اجرا می‌شود. براساس این موافقتنامه تعداد روزهای حضور حجاج در شهر مدینه به شش روز افزایش یافته، تامین مواد غذایی برای حجاج ایرانی از داخل ایران انجام می‌شود، در کلیه بیمارستان‌های عربستان مترجم ایرانی به حجاج خدمات می‌دهند و کارشناسان کنسولی در دفتر حفاظت از منافع ایران در مدینه و مکه حضور می‌یابند.
به گفته ذوالقدر، مراسم برائت از مشرکین باشکوه‌تر از سال قبل برگزار خواهد شد و هیچ منعی از طرف دولت سعودی برای برگزاری این مراسم وجود نخواهد داشت. همچنین با سخت‌تر شدن شرایط پزشکی از حضور افراد ناتوان، مسن و بیماران قلبی و عروقی براساس آزمایشاتی که قبل از پرواز به عربستان انجام خواهد شد تا حد امکان از حضور این افراد به دلیل گرفتاری‌های بعدی، جلوگیری خواهد شد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در عین حال از برخی مشکلات حج ۹۷ براساس توضیحات رئیس سازمان حج و زیارت سخن گفت و افزود: به دلیل تخریب بخشی از هتل‌های شهر مدینه مشکلاتی برای اسکان حجاج وجود خواهد داشت. البته طبق توضیحات طرف سعودی یک شهرک در سه کیلومتری مسجد النبی برای اسکان زائران حج در حال احداث است.
وی ادامه داد: برای برگزاری دعای کمیل طرف سعودی موافقت نکرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از