روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 549
  • 0
  • 1,098,629
تشریح اهمیت ذخیره کردن خون بندناف نوزادان

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری گفت: سلول‌های بنیادی خون بند ناف نوزاد برای درمان محدوده وسیعی از بیماری‌های مزمن و حاد در حال احصـاء و ذخیره‌سـازی است.
سیروس رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال کسب نتایج ارزشمند در درمان بیماری‌های لاعلاج با استفاده از سلول‌های بنیادی، تشکیل بانک‌های نگهداری خون بند ناف مورد توجه قرار گرفت، به نحوی که امروزه بانک‌های متعددی جهت ذخیره‌سازی آن در سراسر جهان راه‌اندازی شده است.
رضایی در خصوص بیماری‌هایی که با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف قابل درمان هستند، تصریح کرد: امروزه تحقیقات گسترده‌ای به منظور درمان بیماری‌ها و ضایعات عصبی، ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده قلبی و استخوانی، ترمیم سوختگی‌ها و ضایعات پوستی، ترمیم لوزالمعده و ترشح انسولین و ترمیم سایر بافت‌های آسیب‌دیده با استفاده از سلول‌های بنیادی مغز استخوان، خون بندناف و سایر سلول‌های بنیادی یک فرد بالغ درحال انجام است.
وی افزود: بیماری‌هایی که با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف نوزاد قابل درمان هستند، شامل اختلالات سلول‌های بنیادی، کم خونی آپلاستیک، کم خونی فانکونی، هموگلوبینوری حمله‌ای شبانه (PNH)، لوسمی حاد، AML، ALL، لوسمی تمایز نیافته حاد، لوسمی مزمن، CML، بیماری‌های نقص در تولید لنفوسیت‌ها، لنفوم غیر هوچکین، لنفوم هوچکین است.
رضایی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از دوهزار نفر، مشاوره‌های رایگان مرکز سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان واحد جهاد دانشگاهی استان را دریافت کرده‌اند، گفت: تاکنون حدود ۳۰۰ نمونه خون بند ناف در سطح استان جمع‌آوری و به تهران ارسال شده است که پس از طی آزمایشات مختلف این نمونه‌ها فریز شده‌اند.
سرپرست جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زمان عضویت فرآیند احصاء خون جهت فریز از هفته ۳۶ بارداری انجام می‌شود و این فرصت تنها یک‌بار در زندگی آن هم در بـدو تولد نوزاد اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: خانواده‌های متقاضی می‌توانند به دفتر نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان، مستقر در کلینیک هاجر (س) شهرکرد که توسط جهاددانشگاهی استان راه‌اندازی شده است، مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز آماده ارائـه اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگـان همه روزه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۶ عصر هم به صورت حضوری و هم از طریق تماس با شماره تلفن ۳۲۲۵۳۳۱۵-۰۳۸ و وب سایت http://bank.jdchb.ac.ir است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز