روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 638
  • 702
  • 1,334,839
تشریح برنامه‌های کمیته سمن‌ها برای رویداد « تبریز ۲۰۱۸ »

مدیر عامل خانه تشکل‌های غیر دولتی آذربایجان‌شرقی، برنامه‌های کمیته سمن‌ها برای رویداد “تبریز ۲۰۱۸” را تشریح کرد.
به گزارش شهریار، محمد حسین یعقوبی با تاکید بر اینکه در خانه تشکل‌های غیر دولتی حدود ۶۳۰ تشکل عضو هستند، افزود: این مجموعه با هدف حمایت همه جانبه و توانمندسازی گروه‌های مردمی تشکیل شده و معتقدم که با مشارکت آگاهانه مردم، مسائل و مشکلات جامعه حل شدنی است.
وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ از سوی سازمان همکاری کشورهای اسلامی، بیان کرد: گردشگران در هنگام سفر، بیشتر با مردم محلی نسبت به ادارات و سازمان‌های دولتی در ارتباط هستند و از این لحاظ، بهتر است این رویداد به طور مردمی برگزار شود.
برگزاری جشنواره سفالگری و مجسمه‌سازی قرمز پالچیق
وی در خصوص برنامه‌های پیشنهادی خانه تشکل های غیردولتی استان، گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری سفالگری و مجسمه‌سازی تحت عنوان قرمز پالچیق، جشنواره بازی های محلی در میادین و پارک ها و معرفی شاخصه‌های تبریز به عنوان شهر بدون گدا، شهر سه علامه، شهر اولین ها و … از جمله آن هاست.
رئیس کمیته سمن‌ها هم چنین از تلاش برای تشکیل تیم مترجمی زبان‌های خارجی با هدف راهنمایی گردشگران و آموزش رانندگان تاکسی، اتوبوس و آژانس برای همراهی هر چه بهتر گردشگران خبر داد.
نقش اثرگذار ناشنوایان و معلولان در معرفی آذربایجان‌شرقی
وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه ناشنوایان و معلولان نیز می‌توانند در برگزاری هرچه بهتر این رویداد مشارکت کنند، افزود: با ناشنوایان و معلولان استانی برای ارتباط با دیگر ناشنوایان و معلولان در نقاط مختلف جهان و دعوت آنان برای سفر و بازدید از تبریز، مذاکراتی داشته‌ایم تا از پتانسیل‌های این گروه از جامعه نیز نهایت استفاده را بکنیم.
وی در خصوص اهمیت وجود پلیس گردشگری در شهر بیان کرد: این پلیس بیشتر وظیفه نظم دهی و راهنمایی گردشگران را بر عهده دارد و از سویی سازمان ترافیک شهرداری و آموزش و پرورش نیز در این طرح شرکت دارند.
یعقوبی با اشاره بر تشکیل تیم بانوان بی‌سرپرست برای آموزش صنایع دستی به آنان، افزود: بیشتر بانوان در تهیه غذاهای خانگی و محلی و هم‌چنین در ساخت صنایع‌دستی و رودوزی‌های سنتی مهارت دارند ولی متاسفانه به طور جزیره‌ای در سطح استان فعالیت می‌کنند که نیاز به مدیریت واحد و سازماندهی شده برای فروش محصولات خود دارند.
وی با بیان اینکه می‌توان بخشی از خیابان تربیت را به حالت نوستالژیک درآورد، گفت: تجهیز این خیابان به طور نمادین به تلگراف و پست‌های قدیمی، نظمیه، غذاهای سنتی و شربت‌های محلی جذابیت خاصی را برای گردشگران و شهروندان فراهم می‌کند که از این راه می‌توان درآمدزایی کرد.
راه‌اندازی موزه ویژه خانواده‌های قدیمی تبریز
وی با اشاره به اینکه خانواده‌های قدیمی تبریزی می‌توانند اسناد و مدارک خانواده‌های خود را در محلی مشخص به نمایش عموم بگذارند، ادامه داد: با احداث موزه خانواده در تبریز، اسناد و مدارک پراکنده در دست خانواده‌ها جمع‌بندی و حفاظت می‌شود و از سویی با غرفه‌بندی مناسب، عکس‌ها و لوازم و اسناد مربوط به هر خانواده نگهداری می‌شود و نماینده هر خانواده حتی می‌تواند در موزه حضور داشته باشد و توضیحات لازم را بدهد.
یعقوبی در بخشی از سخنان خود از نگاه مثبت اداره کل میراث فرهنگی استان به سازمان‌های مردم نهاد ابراز خرسندی کرد و همکاری مستمر مسئولان دولتی با تشکل‌های مردم‌نهاد را زمینه‌ای برای توسعه فعالیت‌ها دانست.
وی در پایان از برگزاری همایش توانمدسازی سمن‌ها در شهریور ماه امسال خبر داد و افزود: در این همایش به بررسی پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده تشکل‌ها می‌پردازیم و بعد از تصویب طرح‌های کاربردی در ستاد تبریز ۲۰۱۸، فعالیت‌ها آغاز می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز