روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تشریح برنامه‌های «گوزل تبریزیم»

معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز گفت: در طول اجرای طرح «گوزل تبریزیم» به ۴۶۲ مورد اراضی بلاتکلیف و رها شده بدون توجه به کاربری اخطار داده شده و بعد از ۲ ماه فرصت، طرح‌های خود را منطبق با نیاز آن منطقه اجرایی می کنیم.
مسعود برزگر جلالی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از اینکه طرح «گوزل تبریزیم» را ابلاغ شده، راضی هستیم.
وی با بیان اینکه طرح «گوزل تبریزیم» توسط مجموعه خدمات شهری شهرداری تبریز برای مناطق ده‌گانه برنامه‌ریزی شده، افزود: این طرح در ۳۰ آیتم برای حذف نازیبایی‌های شهر و مشکل‌ساز تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: مدت زمان تعیین اجرای برنامه «گوزل تبریزیم» ۳۰ روز تعیین شده که در این مدت هرگونه مسائل مربوط به نازیبایی‌های بصری شهری حل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح «گوزل تبریزیم» در تمام فعالیت‌های خدمات شهری یک هدف اصلی انتخاب شده،گفت: هر کاری که انجام می‌دهیم برای ارتقای زیبایی شهر تبریز است و برای رسیدن به «گوزل تبریزیم» نیاز به حذف برخی نازیبایی‌ها و خطرها برای شهروندان هستیم.
برزگر ادامه داد: با تعریف ۳۰ آیتم همه مناطق ده‌گانه شهرداری تبریز برنامه زمانبندی و مکان‌های مشخص را تعیین کرده و کار خود را آغاز کردند.
وی با تاکید به نظارت عالی از جانب ستاد معاونت خدمات شهری روی کارهای «گوزل تبریزیم» بیان داشت: این برنامه با حمایت مادی و امکاناتی شهرداران مناطق ده‌گانه به خوبی انجام شد.
تعریف ۳۰ آیتم
برای حدف نازیبایی‌های شهری
معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز بیان کرد: ۳۰ آیتم تعریف شده موضوعات جدیدی نیست بلکه همگی جزو وظایف ما بوده است ولی از جمله مواردی بود که قبلاً به دلایل مختلف اعم از فراموشی، سهل‌انگاری و عدم برخورد قاطع با برخی افراد، مغفول واقع شده بود. تمام موارد مغفول مانده در خدمات شهری در مدت زمان یک ماه احصاء شد و با تلاش شبانه‌روزی، بیشتر این نازیبایی‌ها حل شود.
اولین گام در
«گوزل تبریزیم»؛ حدف پل‌های اضافی پیاده‌روهاست
برزگر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های «گوزل تبریزیم»، حذف پل‌های زائد در خیابان‌ها بود، ادامه داد: مغازه‌های که ماشین‌رو نبوده و یا اصلاً جایی برای عبور نیست، در سال‌های گذشته برای آنها پل بین پیاده‌رو و خیابان احداث شده بود، در این برنامه برداشته شد.
وی گفت: زیر پل‌های بتنی حین پاکسازی پاکبان‌ها پر از زباله می‌شد و این باعث برخی مشکلات بروز می‌کرد، از جمله اینکه با بارندگی،آب‌ها جمع شده و به طرف مغازه‌ها و پیاده‌روها سرریز می‌شد که با برداشتن آن پل‌ها، مشکل آلودگی حل می‌شود. زیر پل‌ها در تابستان به محل زاد و ولد حیوانات موذی تبدیل شده بود و گاهاً نیز برخی‌ به واسطه این پل‌ها خودروهای خود را عمود بر پیاده رو نگه می‌داشتند که این موضوع نیز باعث مشکل تردد در پیاده‌روها می‌شد.
وی خاطرنشان کرد: برای این منظور معاونت خدمات شهری اقدام به اطلاع‌رسانی کرد و به هیچ‌وجه از کلمه اخطار استفاده نکردیم زیرا ما همه در یک شهر و با هم زندگی می‌کنیم و همه خواستار زیبایی شهر تبریز هستیم.
معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز با تاکید به اینکه طول و فاصله پل‌ها بین خیابان و پیاده‌رو تعریف مخصوص برای خود دارند،افزود: برای نمونه در این تعریف‌ها کاملاً مشخص شده که در کجا پل ماشین‌رو استفاده شود که از جمله آنها مراکز درمانی، مهدکودک‌ها، محل تردد سالمندان، مکان‌های دارای مجوز ماشین‌رو است و مابقی اضافی است.
وی با اشاره به اینکه برخی شهروندان در مقابل این طرح مقاومت می‌کردند، ادامه داد: بعد از مشاهده هدف اصلی طرح «گوزل تبریزیم»، خود شهروندان مشتاق شدند تا کمک به زیباسازی کنند.
جمع‌آوری ۲۴۰۰ پل اضافی
برزگر بیان کرد: از اولین روز آغاز طرح «گوزل تبریزیم»، ۲ هزار و ۴۰۰ پل اضافی را از ۱۰ منطقه جمع‌آوری کردیم که این تعداد روز به روز نیز افزایش می‌یابد.
وی افزود: سعی بر جمع‌آوری همه پل‌های اضافی داریم تا حین بارندگی در نقاط مختلف شهری شاهد آب‌گرفتگی نباشیم.
تعیین تکلیف اماکن بلاتکلیف و متروکه
وی به موارد شاخص طرح مرتبط به ایمنی شهروندان اشاره کرد و افزود: یکی از مواد قانونی شهرداری ماده ۱۱۰ است که در این قانون تعیین تکلیف اراضی بلاتکلیف، بدون صاحب و متروکه انجام می‌گیرد و طبق این فانون،به شهرداری اجازه داده می‌شود هر فردی که دارای زمینی است و اقدام به اخذ پروانه ساخت و ساز نمی‌کند و آن محل به مرکز تجمع حیوانات تبدیل شده، به آنها اخطار دهند و اگر مالک تا ۲ ماه تعیین تکلیف نکند شهرداری هر اقدامی که صلاح بداند، می‌تواند در آن ملک انجام دهد که این اقدامات می‌تواند آسفالت‌ریزی یا تبدیل به پارک محله‌ای شود. مالک اگر بعد از اقدام شهرداری مراجعه کند، باید همه هزینه به اضافه ۱۵ درصد اضافه را به صندوق شهرداری واریز کند و دوباره صاحب ملک خود برای احداث شود.
اخطار به ۴۶۲ مورد اراضی بلاتکلیف
وی ابراز کرد: در طول اجرای طرح «گوزل تبریزیم» به ۴۶۲ مورد اراضی بلاتکلیف و رها شده بدون توجه به کاربری، اخطار داده شده و بعد از دو ماه فرصت، طرح‌های خود را منطبق با نیاز آن منطقه اجرایی می‌سازیم.
ساماندهی دیوارهای شکسته، بنرهای فلزی عمود بر خیابان
جمع‌آوری ۹ هزار و ۷۸۶ مورد
خطرساز در شهر
برنامه زنده‌گیری سگ‌های ولگرد شهر
معاونت خدمات شهرداری تبریز، موضوع جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را مورد اشاره قرار داد و گفت: موضوع کشتن سگ‌ها در شهرداری جمع شده و همه اقدامات به صورت زنده‌گیری انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در راستای جمع‌آوری حیوانات موذی از جمله موش، اقدام به سمپاشی تمام کانال‌ها و آب‌رفت‌ها کرده‌ایم که البته هر فصول روش خود را دارد، همچنین در طول اجرای طرح، ۲۸۵ مورد قلاده سگ ولگرد جمع‌آوری شده و تحویل مرکز نگهداری حیوانات داده شده است.
برزگر عنوان کرد: مردم می‌توانند از طریق شماره تماس ۱۳۷ هرگونه سگ ولگرد و مسائل مشکل‌ساز شهری را با ما مطرح کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز