روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تشنگی در افراد بالای ۶۰ سال و کودکان احساس نمی شود

یک متخصص تغذیه گفت: سیستم بدن افراد بالای ۶۰ سال و کودکان نسبت به کم آبی بافت ها خوب عمل نکرده و مغز نسبت به احساس تشنگی فرمان نمی دهد بنابراین این افراد باید به طور طبیعی به خوردن آب عادت کنند.
وی گفت: در کودکان و افراد بالای ۶۰ سال، مکانیزم کمبود آب و تشنگی تضعیف می شود و بدن احساس کمبود آب را به مغز گزارش نمی دهد بنابراین با وجود کم بودن آب در بدن، فرد احساس تشنگی نمی کند و این امر بسیار خطرناک است.
وی افزود: خشکی آب در بدن منجر به بیماری هایی چون سنگ کلیه می شود بنابراین در فصل تابستان با افزایش تعریق و تبخیر آب موجود در بافت ها، کلیه های به عنوان حساس ترین عضو آب بدن دچار مشکل می شود بنابراین توصیه می شود کودکان ، سالمندان و بیماران کلیوی از میزان آب بیشتری نسبت به افراد عادی استفاده کنند و به علت عدم حس تشنگی در این افراد، مصرف ساعتی نوشیدنی را در قالب عادت روزمره، در برنامه خود قرار دهند.
متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: در طی چندسال اخیر مصرف دمنوش ها رو نوسیدنی های گیاهی به یک مد تبدیل شده است و بسیاری از افراد را ناخواسته به خوردن نوشیدنی های گیاهی سوق داده است . در این میان برخی نوشیدنی ها مورد پذیرش بسیاری از افراد قرار گرفته و فروش آن رونق خوبی داشته است.
وی عنوان کرد: موهیتو از جمله نوشیدنی هایی است که با تصور مفید بودن، سرشار از قند و کالری است که ترویج مصرف آن نه تنها مفید نیست بلکه برای بیماران دیابتی و افراد چاق مضر محسوب می شود. این در حالی است که سرو این نوشیدنی در لیست آبمیوه فروشی ها، جزو پرفروش ترین نوشیدنی ها است و مردم با تصور گیاهی بودن، روزانه چندین بار برای برطرف کردن تشنگی از آن استفاده می کنند.موهیتو از ترکیب آب گازدار، برگ نعناع، شکر و آبلیمو تهیه می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز