روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 21
  • 654
  • 999,223
تشکیل وزارتخانه میراث به شرط «رعایت موازین شرعی»

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید: احتمالا از آنجا که نوع کار وزارتخانه میراث فرهنگی با دیگر وزارتخانه‌ها متفاوت خواهد بود و وظیفه ورود توریسم را دارد، شورای نگهبان نسبت به «رعایت موازین شرعی و اخلاقی» در آن تاکید کرده است.
سلمان خدادادی درباره تصویب تغییر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه با شرط «رعایت موازین شرعی» در جلسه اخیر صحن علنی، توضیح داد: شورای نگهبان برای دومین بار به تشکیل این وزارتخانه ایراد گرفت که رعایت موازین شرعی دومین ایراد به این طرح است اما نمایندگان معتقدند همه دستگاه‌ها موظف به رعایت موازین شرعی هستند با این وجود این مهم مشخصا در قالب تبصره در قانون تشکیل این وزارتخانه آمد تا نظر شورا تامین شود.
سازمان میراث فرهنگی
باید دقت کند تا اقدامی مغایر
با موازین شرعی نداشته باشد
وی با بیان اینکه این موضوع ازسوی شورای نگهبان برای رئیس مجلس نیز تعجب‌آور بود، ادامه داد: براین اساس وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از تشکیل باید دقت بیشتری در تصمیمات و مصوبات خود داشته باشد تا اقدامی مغایر با موازین شرعی نداشته باشد و مجلسیان در تصویب مفاد این طرح به موضوع فوق توجه ویژه کنند که مبادا خروج از موازین مشاهده شود، لذا امید است با رفع ابهام صورت گرفته، شورای نگهبان این بار به تغییر این سازمان به وزارتخانه رای مثبت دهد.
تاکید و اصرار نمایندگان به تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه
رئیس کمیسیون مشترک طرح بررسی تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی با بیان اینکه علیرغم بازگشت چندین باره این طرح از شورای نگهبان به مجلس بیش از ۷۵ درصد نمایندگان باز هم به تصویب آن رای دادند که این نشان از تاکید و اصرار نمایندگان به تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه دارد، افزود: احتمالا از آنجا که نوع کار این وزارتخانه با دیگر وزارتخانه‌ها متفاوت خواهد بود و وظیفه ورود توریسم، مسافر خارجی و غیرمسلمان را به داخل کشور دارد شورای نگهبان نسبت به «رعایت موازین شرعی و اخلاقی» تاکید کرده است.
شورای نگهبان برای نخستین بار به رعایت موازین شرعی در طرح یا لایحه‌ای تاکید دارد .
وی با بیان اینکه شورای نگهبان برای نخستین بار به طرح یا لایحه‌ای چنین ایرادی را وارد کرده است، توضیح داد: احتمالا این تاکید به دلیلی است که به آن اشاره کردم چرا که در دیگر موارد رعایت موازین شرعی امری مسلم در تمامی امور قانونی است و نیاز به قید شدن ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز