روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 669
  • 721
  • 1,335,591
تشکیل پرونده برای ۲۷۰۰ مورد کودک آزاری درکشور

مدیرکل دفتر امورآسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور گفت: برای ۲ هزار و ۷۰۰ مورد کودک آزاری درکشور پرونده تشکیل شده است.
فریبا درخشان نیا افزود: ۷۰درصد این کودک آزاری ها از ناحیه پدر خانواده بوده که لازم است تدابیر جدی از سوی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از کودکان با مجازات ها و سیاستهای ایجابی مدنظر قرارگیرد .
وی ادامه داد: امروز خانه های امن برای زنان وخشونت خانگی وخانه سلامت برای دختران درمعرض آسیب ناشی از فقر و اعتیاد که نیازمند حمایت روانی و اجتماعی بهزیستی هستند مدنظر قرار گرفته است.
درخشان نیا گفت: درکشور ۲۲ خانه امن برای زنان داریم که دراین خانه ها شناسایی آسیب ها ، توانمندسازی بهینه و مداخلات تخصصی صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: درسال گذشته یک هزارو ۶۰۰ زن از خدمات خانه امن استفاده کردند و برای گسترش این نوع خانه ها خانه های سلامت روزانه در دستور کار قرار گرفته است .
درخشان نیا اظهار کرد: خانه سلامت دولتی نیز در ۳۱ استان کشور داریم و در تلاش برای پیونده اجتماعی این افراد آسیب دیده هستیم .
وی ادامه داد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری چند آسیبب اعتیاد ،طلاق ،حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مدنظر قرار گرفته که اعتیاد رقم بالایی دارد .
درخشان نیا گفت: اما انچه دربین آسیب های اجتماعی شدت فراوانی دارد و دروجدان جمعی اثرگذاراست خشونت بوده که میزان شیوع آن افزایش یافته بنابراین باید همه ارکان برنامه ریزی کنند چراکه احساس ناامنی ایجاد می کند و خشونت عوامل متعددی دارد.
وی اضافه کرد: امروز با مشکل اطلاعات آماری در حوزه آسیب های اجتماعی مواجه هستیم و رصد آسیب های اجتماعی بصورت علمی در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گرفته است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز