روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 781
  • 889
  • 993,812
تشکیل پلیس ویژه آب ضرورت دارد

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با اشاره به بحران آب در کشور و تاثیر آن بر کیفیت آب شرب، بررسی و پیگیری مشکلات کیفی و مرتبط با سلامت و بهداشت آن را از اولویت‌های کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه بهداشت و سلامت عمومی اعلام کرد و تشکیل پلیس آب را ضروری دانست.
بابک محبوب علیلو در جلسه «کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه بهداشت و سلامت عمومی» با تاکید بر اولویت‌بندی موضوعات و مسایل مربوط به بهداشت عمومی در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی مردم گفت: باید از ظرفیت قانون پیشگیری از وقوع جرم و قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در راستای حل مسائل و مشکلات و کاهش و کنترل جرایم و آسیب‌های اجتماعی از جمله در حوزه موارد مرتبط با تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی و محیط زیست استفاده کنیم.
وی ادامه داد: دادگستری کل استان، هرجا نیاز به حمایت و پشتیبانی قضایی دستگاههای اجرایی در راستای عمل به وظایف و تکالیف قانونی و بهبود وضعیت اجتماعی و ارتقای سطح سلامت و بهداشت مردم باشد حمایت‌هایش را دریغ نخواهد کرد، چرا که تامین بهداشت و سلامت عمومی و افزایش شاخص‌های مرتبط با بهبود وضعیت اجتماعی و به طور کلی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم، رسالت همگانی است .
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بر تعامل، همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و استفاده مناسب از بدنه کارشناسی دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم تاکید کرد و این امر را موجب کاهش ورودی پرونده‌های دستگاه‌های اجرایی به دادگستری دانست .
معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر ضرورت استفاده از ظرفیت کارشناسی دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از جرایم علیه بهداشت و سلامت عمومی تاکید کرد.
گفتنی است، پیگیری مصوبات جلسه قبلی و بحث پیرامون امنیت غذایی (تهدیدها و راهکارها)، بررسی مشکلات آب های آشامیدنی شهری و روستایی و مسائل مربوط به آن، بررسی مشکلات و آسیب شناسی آبیاری مزارع کشاورزی (واقع در ضلع غربی جاده قراملک به موتوژن تبریز) با فاضلاب‌های صنعتی و خانگی و تخلیه فاضلاب خام شهر جدید سهند در اراضی روستاهای واقع در آن محدوده از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز