روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
تشکیل کارگروه پیشگیری و کنترل آبیاری مزارع با فاضلاب در استان

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب خام همواره یکی از دغدغه های سازمان حفاظت محیط زیست بوده و هست.
”حسن عباس نژاد” در خصوص رهاسازی فاضلاب خام تصفیه خانه فاضلاب تبریز و استفاده برخی کشاورزان از این آب برای آبیاری مزارع، گفت: موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب خام همواره یکی از دغدغه های سازمان حفاظت محیط زیست بوده است که در صورت عدم توجه موجب افزایش بار آلودگی در محصولات کشاورزی خواهد شد و خطرات متعددی علیه بهداشت و سلامتی شهروندان به همراه خواهد داشت.
وی افزود: در راستای مدیریت این موضوع، در سطح کشور کارگروهی با عنوان “پیشگیری و کنترل آبیاری مزارع با فاضلاب” تشکیل شده است که در آن تصمیماتی برای جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب ها گرفته شده و در راستای همین کارگروه در استانها هم کمیته ای متشکل از حفاظت محیط زیست، سازمان آب، مدیریت بحران، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و بهداشت تشکیل شده است که اولین جلسه این کمیته در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان تشکیل شد و برنامه های هر کدام از دستگاه ها در راستای جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب خام مشخص شده و مقرر گردید هر کدام از دستگاه ها برنامه های اجرایی خود را در اختیار اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار دهند تا این موضوع مدیریت شود.
وی گفت: در مورد استفاده از فاضلاب خام در بخش کشاورزی، این کمیته در مناطق مختلف استان فعال شده است و برنامه ریزیهای لازم برای آنالیز خروجی فاضلاب ها انجام شده و اگر مشخص شود این خروجی برای کشاورزی مضر است، اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت. قاعدتاً استانداردهای مختلفی برای خروجی فاضلاب ها در نظر گرفته می شود که برای روان آب ها، چاه های جاذب و استفاده در بخش کشاورزی متفاوت هستند و تلاش می شود خروجی پساب واحدهای مختلف حداقل برای آبیاری مزارع کشاورزی استاندارد لازم را داشته باشد. تمام تلاش این کمیته رعایت استانداردها در خروجی فاضلاب های استان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز