روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 133
  • 761
  • 1,434,530
تشکیل ۱۰۰ صندوق خرد زنان روستایی‎ ‎در استان

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از تشکیل ۱۰۰ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی‎ ‎در استان در آینده نزدیک خبر داد.
اکبر فتحی با بیان اینکه براساس تفاهم نامه ای بین صندوق کارآفرینی امید کشور و دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی برای ایجاد ۱۰۰۰ صندوق در ۳۱ استان برنامه ریزی شده است، گفت: این تفاهم نامه در ۱۰ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، کردستان، کهگولیه و بویر احمد، کرمان، یزد و همدان عملیاتی می شود.
وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات کم بهره به صندوقهای جدید برای هر صندوق ۵۰۰ میلیون ریال و در مجموع ۵۰ میلیارد ریال برای یکصد صندوق استان متعهد شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد : صندوق‌های خرد محلی برای درآمدزایی و رونق کسب و کارهای کوچک در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود و بنا بر ظرفیت‌های هر منطقه در زمینه‌های کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری فعالیت می‌کنند.
وی افزود: در این صندوق‌ها، زنان با استفاده از سهم اندک خود و کمک صندوق کارآفرینی امید اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی کوچک می‌کنند.
وی حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت و منابع روستایی به‌عنوان ارکان تولید و اشتغال را از مزایای مهم ایجاد صندوق‌های خرد محلی در روستاها عنوان کرد و افزود: ایجاد خودباوری، توجه به تصمیم گیری‌های خرد، اقتصاد محلی و منطقه‌ای و ایجاد روحیه مشارکتی از دیگر مزایای راه اندازی این صندوق‌هاست.
فتحی با بیان اینکه بانوان زیادی از توانمندی لازم برای مشارکت در فعالیتهای اقتصادی و کمک به گرداندن چرخ اقتصاد کشور برخوردارند، ادامه داد: بانوان نشان داده اند که در کارهای جمعی و مشارکتی موفق تر از مردان عمل می کنند و روحیه همکاری در جوامع زنان بیشتر از مردان است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اظهارداشت: زنان روستائی در قالب تشکل ها و صندوق های خرد می توانند در بالا بردن بهره وری آب کشاورزی نقش اساسی ایفا کنند .
وی خاطرنشان کرد: توانمند سازی زنان روستایی در راستای بالا بردن توان اقتصادی روستائیان به منظور تسریع در فرایند توسعه پایدار، ارتقاء دانش و بینش زنان روستایی در جهت افزایش بهره وری و بهبود کیفی تولیدات بخش کشاورزی به منظور تامین امنیت غذایی، ایجاد و تقویت ساختار نهادی تشکل های غیردولتی زنان روستایی و افزایش مهارت زنان روستایی و تقویت زمینه های مشارکت اجتماعی اقتصادی در راستای اجرای طرحهای اشتغال زا پیگیری می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز