تصمیم درمورد پایان نامه به دانشگاه ها سپرده شود

رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تصمیم برای بودن یا نبودن پایان نامه ها باید برعهده دانشگاه ها و مراکز علمی باشد.
حسین سلیمی اظهار کرد: به نظر می رسد که اتخاذ تصمیم درمورد نگارش یا عدم نگارش پایان نامه برای دوره های کارشناسی امری است که باید برعهده دانشگاه ها قرار گیرد.
وی گفت: طبیعت متفاوت رشته های تحصیلی و شیوه های مختلف آموزش و پژوهش ممکن است اقتضائاتی به وجود بیاورد، به طور نمونه رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاهی بیشتر با رویکرد کاربردی ارائه شود؛ از این روز کارورزی و یا تحقیق عملی در آن برجسته تر شود و چیزی مانند پایان نامه نیاز داشته باشد.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در جای دیگری شاید همین درس جنبه نظری داشته و نیاز به پایان نامه نداشته باشد.
سلیمی خاطرنشان کرد: براین اساس معتقدم تصمیماتی از این دست را باید به خود دانشگاه ها سپرد تا بتوانند خود را با نیازها و تحولات روز سازگارتر کنند.
محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور پیشتر به خبرنگار ایرنا گفته بود، درخصوص وضعیت پایان نامه ها در کشور برخی مقررات باید تغییر کند به ویژه در مقطع تحصیلی کارشناسی ضرورتی به تهیه پایان نامه وجود ندارد.
به گفته مخبر دزفولی، گزارش های زیادی درمورد سرقت و تقلب علمی به شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسد و با توجه به این تخلفات، اعضای شورا بر این باورند که ضرورتی ندارد که دانشجوی مقطع کارشناسی پایان نامه ارائه دهد. Otaest, qui odite nus nonectas expero voluptam, consecusto dessequatem inventiae alitat as sentis et quiamus as esectium et omnimus eaqui sit ulpa cum quae voluptatiust aperion sectota

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz