روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
تصویب تشکیل بانک اطلاعاتی پروژه های استان

در جلسه شورای فنی استان ، بحث های متعددی در خصوص عدم استفاده مناسب از داده های موجود در اجرای پروژه های عمرانی صورت گرفت که در نتیجه با دستور سرپرست استانداری آذربایجان شرقی ، طرح تجمیع و راه اندازی بانک اطلاعاتی جامع داده های مربوط به پروژه های عمرانی اعم از راه ، ساختمان و .. تصویب گردید.
رحمتی در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که دامن گیر دستگاه های اجرایی استان و کشور است عدم اطلاع دستگاه ها از داده های موجود در دستگاه همکار است.
وی با اشاره به برخی مشکلات روی داده در دوره های مدیریتی گذشته اظهار داشت بسیاری از مشکلات بر سر راه پروژه ها میتوانست با این همکاری های بین دستگاهی حل و فصل گردیده مانع تحمیل هزینه های زاید شود.
رحمتی با انتقاد از برخی قوانین دست و پا گیر بخصوص در حوزه های عمرانی که پیمانکار را موظف میکند برای تامین قرضه های مورد نیاز خود در شعاع ۲۰ کیلیومتری پروژه اقدام نماید اظهار داشت : بخشی از انحصارات موجود در معادن دست و پای پیمانکار را کاملا بسته است و پیمانکار یا شرکت مشاور برای تامین قرضه مورد نیاز خود بعضا باید ۱۰۰ کیلومتر دورتر از پروژه به دنبال تامین منابع و مصالح خود باشد .
دراین جلسه کریمی ، رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان با اظهار تاسف از اینکه متاسفانه ظرفیت های بسیار غنی معدنی استان به خوبی شناخته نشده است اظهار داشت : بر اساس توافقات قبلی مقرر شده است که مسئول فنی اکتشاف در کنار پروژه های عمرانی قرار گیرد اما با توجه به بلوکه بودن بسیاری از معادن عملا دست پیمانکاران در استفاده از این ظرفیت ها بسته است .
رحمتی در پاسخ به انتقادات اغلب اعضای جلسه از قانون انحصار معدن اظهار داشت: یقینا همه معادن قابل برداشت قرضه نیست و علی القاعده همه پروژه ها در محیط معادن قرضه نیست بنابراین از اداره راه و شهرسازی میخواهم شناسایی پهنه معادن موجود را را شروع کند و یا در صورت نیاز دنبال اخذ مجوز های قانونی لازم باشیم تا پروژه ها با مشکلات این چنینی مواجه نشوند.
وی هم چنین اظهار داشت: سازمان صمت وظیفه دارد در واگذاری مجوزها ، بندی اضافه کند مبنی بر اینکه در صورت وجود پروژه پیمانکاری بزرگ در محدوده ، محدودیتی برای استفاده از قرضه ها برای پروژه و پیمانکار قائل نشود. غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز