روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 470
  • 582
  • 997,213
تصویب تغییر عوارض تابلوهای مشاغل و تبلیغاتی

در جلسه شورای شهر، عوارض استفاده از تابلوهای تبلیغاتی و مشاغل، برگشتی از کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری بررسی شد.
به گزارش شهریار، در جلسه شورای شهر تبریز لایحه شهرداری تبریز در خصوص اصلاح بندهایی از تعرفه عوارض محلی، مرتبط با تبلیغات مشاغل و اشخاص، مطرح و با تغییراتی به تصویب رسید.
در بررسی این لایحه که در جلسه گذشته شورا ناقص مانده بود، عوارض تلویزیون های شهری، تابلوهای روان، بیلبوردهای شخصی، بالن های ایستاده، تابلوهای پشت بام و تبلیغات روی خودرو تعیین شد.
بر این اساس تغییر ضریب ثابت در فرمول تعیین عوارض استفاده از تلویزیون های شهری مورد استفاده در مشاغل از ۷۰ به ۵۰ و تابلوهای روان با همان کاربری در مشاغل از ۷۰ به ۴۰ به تصویب شورای شهر رسید. همچنین تغییر ضریب ثابت بیلبوردهای تبلیغاتی نصب شده در املاک اشخاص در صورت مجاز بودن از ۷۰ به ۴۰ و در صورت غیر مجاز بودن از ضریب ۱۰۰ به ۷۰ تصویب شد.
اعضای شورای شهر در خصوص بالن های ایستاده تبلیغاتی با تغییر فرمول محاسبه عوارض به ترتیب حذف عدد پی(۳/۱۴) و استفاده از ضریب ۱/۲ به عنوان ضریب ثابت و تغییر Q به ۰/۱ موافقت کردند.
در خصوص تابلوهای پشت بام نیز اعضای شورا ضریب ثابت نصب بیلبوردهای روی پشت بام تا ۶ مترمربع را از ۲۰ به ۱۰، تابلوهای تا ۱۱ متر مربع را از ۳۰ به ۱۲ و تابلوهای ۲۰ متری و بالاتر از ۲۴ به ۱۵ تغییر دادند. در خصوص تبلیغات روی خودرو که با پیشنهاد اعضای کمیسیون در لایحه افزوده شد، برای تبلیغات یک ماه روی خودروهای سنگین مبلغ ۹۰۰ هزار تومان، خودروهای نیمه سنگین ۶۰۰ هزار تومان، و خودروهای سبک ۳۰۰ هزار تومان تعیین شد.
شایان ذکر است؛ این تغییر عوارض پس از تایید در فرمانداری قابلیت اجرا خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز