روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 227
  • 702
  • 1,334,428
تصویب جریمه۵۰ میلیون دلاری یاهو

یاهو باید به مبلغ ۵۰ میلیون دلار را به خاطر نقض امنیت کاربران پرداخت کند. افزون بر این ها، این شرکت حداقل موظف است تا دو سال برای حدود ۲۰۰ میلیون نفر بیمه حافظت از اطلاعات ایجاد کند.
یاهو باید حداقل ۵۰ میلیون دلار خسارت را به عنوان بخشی از حل و فصل مشکلات پس از نقص های امنیتی شدید داده ها در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ پرداخت کند.
اما بخش دوم این جریمه جالب تر است چرا که یاهو را مجبور می کند، حداقل دو سال خدمات نظارت بر اعتبار را برای حدود ۲۰۰ میلیون نفر که اطلاعات شخصی آنها مانند اسم ها، آدرس های ایمیل و شماره های تلفن به سرقت رفته بود، ارائه کند.
یاهو در سال ۲۰۱۳ با اتهام نقض امنیت حداقل ۳ میلیارد حساب،رو به رو شد در حالی که نقض سال ۲۰۱۴ نیز ۵۰۰ میلیون حساب را تحت تاثیر قرار داد. در نهایت هر دو ماجرا در سال ۲۰۱۶ جمع بندی شد اما تعداد هک شدگان در نهایت به ۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به روز شد.
اطلاعات هک شدگان شامل گذرواژه هایی بود که رمزگذاری شده بودند، اما می توانستند شکسته شوند. جالب است بدانید پس از این ماجراها ورایزون، یاهو را در سال ۲۰۱۷ به دست آورد، این شرکت اعلام کرد که نیمی از هزینه های بازسازی و جریمه یاهو را پرداخت خواهد کرد، در حالی که آلتاج، دیگر شرکتی که از خاکستر فروش یاهو به ورایزون تشکیل شده، نیم دیگر را پرداخت خواهد کرد. در ماه آوریل، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده گفت که آلتاج ۳۵ میلیون دلار به علت تخلف سال ۲۰۱۴ یاهو پرداخت کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز