روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 136
  • 761
  • 1,434,533
تصویب کلیات چشم انداز شهرداری تبریز در افق زمانی ۱۳۹۸-۱۴۰۹

به گزارش شهریار، محمدعلی مولاخواه، مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تبریز با بیان اینکه این برنامه برابر اسناد بالا دستی تدوین شده است گفت: اسنادی مانند طرح کالبدی منطقه ای آذربایجان، برنامه آمایش استان، سند تدبیر و توسعه استان، تبریز ۱۴۰۰، طرح جامع و تفصیلی شهر و آخرین بخشنامه های الزام آور تدوین بودجه در تدوین این برنامه در نظر گرفته شده است.
مولاه خواه اهداف کلی برنامه را فراهم آوردن تصمیمات گروه های ذی نفع در مدیریت شهر، تنظیم چهارچوب برای تصمیمات شهری، هماهنگ کردن اقدامات دستگاه ها، نقش آفرینی و تقویت جایگاه شورا دانست و گفت: این برنامه با هشت چشم انداز و ۳۶ راهبرد و ۱۵۲ سیاست اجرایی تدوین شده که اجرای آنها باعث افزایش رضایتمندی و پاسخگویی بیشتر به شهروندان خواهد شد.
وی با اشاره به دریافت نظرات گروه های مختلف در تدوین این برنامه گفت: از گروه های مردم نهاد، فرهیختگان شهر، اساتید دانشگاه، کارشناسان کمیسیون ها و عموم مردم در این مورد نظرخواهی شده و در مجموع نظرات آنها در برنامه دیده شده است.
مولاه خواه تصریح کرد: این برنامه به عنوان یک نقشه راه در نظر گرفته شده و بودجه و تعرفه عوارض محلی بر اساس آن دیده تدوین خواهد شد. وی ادامه داد: برای اولین بار در تدوین تعرفه و بودجه کدهای آنها با کد های این برنامه یکسان خواهد بود و با این کار می توان به راحتی بر میزان تحقق ردیف های برنامه نظارت کرد.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تبریز با اشاره به نظرات گروه های مختلف درباره این برنامه گفت: در مجموع نظرات ارائه شده گروه های مختلف بر اولویت دادن به هوشمندسازی، تسهیل و تسریع در حمل و نقل عمومی، بازآفرینی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد، محله محوری با توزیع متوازن خدمات شهری، سیاست گذاری برای جذب سرمایه گذار و اتمام پروژه های نیمه تمام، توسعه فضای سبر و شفاف سازی تاکید داشته اند.
مولاخواه در پایان تاکید کرد: این برنامه قطعا نواقصی دارد که با هماهنگی شورای شهر قابل اصلاح خواهد بود و در صورتیکه ماموریت های جدید به شهرداری ها واگذار شود در برنامه تغییرات لازم اعمال خواهد شد.
اعضای شورای شهر پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص، کلیات این برنامه را تصویب کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز