روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 458
  • 1,087
  • 1,361,457
تضعیف کانون وکلا به نابودی سایر نهادهای مدنی منجر می شود

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به موج آفرینی رسانه ای تخریب این کانون گفت: هرگونه تضعیف این مجموعه غیردولتی، منجر به نابودی سایر نهادها و تشکل های مدنی خواهد شد.
حسین شربیانی در جمع خبرنگاران، افزود: طی ماه های اخیر عده ای برای ضربه زدن به کانون های وکلا و با بهانه قرار دادن افزایش جذب وکیل در این نهادهای مردمی، کمر همت برای نابودی آن بسته اند که در این زمینه همراهی رسانه ملی با این افراد جای تعجب دارد.
وی با اشاره به اینکه پویشی (کمپینی) در این زمینه ایجاد شده است که با بهانه قرار دادن افزایش ظرفیت پذیرش کانون های وکلا، قصد دارند به هر نحو ممکن تمامی دانش آموختگان رشته های حقوق از تمامی دانشگاه ها را وارد این کانون کنند.
شربیانی ، از افزایش و گسترش بی رویه رشته حقوق توسط دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور در شهرها و بخش های مختلف کشور انتقاد کرد و افزود: این از هم گسیختگی در سطح دانشگاه ها باعث فشار روزافزون به کانون های وکلا شده است تا نسبت به آموزش و جذب آنها اقدام شود، که البته این انتظار از کانون ها بیجا و غیر واقعی است.
وی از وکالت و خبرنگاری به عنوان دو شغل محوری و مهم در جهان یاد کرد و با بیان اینکه باید جایگاه و پایگاه اجتماعی این دو شغل در کشور حفظ شود، یادآور شد: ارتباط مستقیم فعالان این دو عرصه با آحاد مردم و نظام های حکومتی ایجاب می کند، نسبت به تقویت آنها اقدام شود ، نه اینکه روز به روز بر فشار روانی و اجتماعی روی آنها افزوده شود.
شربیانی ، از وکلای دادگستری به عنوان نماد دفاع هر کشور یاد کرد که با استقلال خود در برابر فساد سیستمی مبارزه سیستمی انجام می دهند.
وی با اشاره به اینکه کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی به لحاظ قدمت تاریخی پس از تهران دومین کانون کشور است، گفت: هم اکنون در این کانون تعداد یکهزار و ۶۶۱ نفر عضو هستند که از این نظر نیز پس از استان تهران در جایگاه دوم کشور قرار دارد.
شربیانی ، از فعالیت یکصد وکیل معاضدتی در کانون وکلای دادگستری استان خبر داد که پارسال به بیش از سه هزار نفر خدمات مشاوره ای رایگان ارایه کرده و ۲۰۰ نفر نیز از وکیل رایگان بهره مند شده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز