روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 6
  • 1,073
  • 1,394,372
تعداد نشریات دانشجویی در دولت یازدهم ۳ برابر شده است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش سه برابری تعداد نشریات دانشجویی در دولت یازدهم خبر داد و گفت: وجود نشریات و تشکل های دانشجویی سبب پویش بیشتر در دانشگاه ها می شود.
سیدضیا هاشمی افزود: وزارت علوم در رویکرد تعاملی با مسوولان دانشگاه ها، همیشه تاکید بر سهولت هر چه بیشتر اجرای مسیر برنامه های دانشجویی داشته است.
وی گفت: باید در فرایند نظارت، ضمن اعمال دقت های لازم، حمایت های ممکن هم صورت پذیرد تا شاهد حداکثر مشارکت های دانشجویی در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی و غیره باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: برهمین اساس وزارت علوم در موضوعات نشست های دانشجویی، کرسی های آزاد اندیشی و مطبوعات دانشجویی که در مسیر قانونی هستند، حداکثر حمایت و تامین تسهیلات را داشته است.
وی خاطرنشان کرد: گاهی گلایه هایی در مورد نشریات و تشکل های دانشجویی وجود داشته که در بعضی از دانشگاه ها ممکن است برخوردهای محدود کننده اعمال شده که این موضوع هم منحصر به علایق و یا رویکردهای سیاسی خاص نبوده است.
هاشمی ادامه داد: گروه های مختلف دانشجویی این مطالبه را از وزارت علوم دارند و ما نیز این را به حق می دانیم که باید در حد امکان زمینه را برای مشارکت حداکثری با تنوع سلایق و علایق داشته باشیم.
وی در مورد آخرین وضعیت آماری نشریات دانشجویی نیز اظهار کرد: هر چند که آمارهای جدید هنوز آماده نشده اما در کل تا فصل بهار امسال بیش ۴۰ درصد نسبت به سه سال پیش یعنی سال ۹۲ رشد داشته ایم.
معاون وزیر علوم گفت: تعداد نشریات دارای مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اکنون سه برابر و از ۴ هزار و ۳۰۰ جلد فراتر رفته است.
هاشمی خاطرنشان کرد: از لحاظ کیفی هم شاهد رشد مناسب و مطلوبی هستیم و بر اساس ارزیابی های روند رشد یابنده ای داریم.
وی تصریح کرد: یک اتفاق خوبی هم که روی داده این است که خود نمایندگان نشریات دانشجویی فعالیت های بسیار مطلوبی دارند و از حقوق موکلانشان که آنها را انتخاب کرده اند، دفاع می کنند و نگاه ما این است که باید این حمایت ها تامین شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تاکید کرد: تعاملات و گفت وگوهایی هم که داریم به این سمت است که حداکثر حمایت و همدلی را با نشریات دانشجویی داشته باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز