روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 216
  • 696
  • 1,076,747
تعریف ۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی در ۵ محور گردشگری آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ مسیر طبیعت گردی در ۵ محور گردشگری استان تعریف شد، گفت: همه مسیرها به نزدیکترین روستای هدف گردشگری ختم می‌شوند.
مرتضی آبدار در جلسه رونمایی از نقشه راه توسعه روستایی و اقامتگاه‌های بوم گردی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ مسیر طبیعت گردی در ۵ محور گردشگری استان تعریف شده است اظهار داشت: همه مسیرها به نزدیک‌ترین روستای هدف گردشگری ختم می‌شوند که ۲۰ آژانس از استان برای برگزاری تورهای طبیعت‌گردی، اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ۵۲ روستای هدف برای طرح «هر روستا یک محصول» شناسایی و مورد توجه قرار گرفته است افزود: رونق صنایع دستی و اشتغال حاصل از تولید صنایع دستی و فروش آن هدف از این طرح است.
وی شناسایی هفته بازارهای سطح استان را یادآور شد و گفت: با ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در استان، برای فروش محصولات اقدام کرده و زمینه اشتغال را با بازاریابی فراهم می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه برخی موسسات برای آموزش روستاییان در جهت راه اندازی کسب و کار گردشگری و راه اندازی صندوق تعاون برای سرمایه گذاری در گردشگری مناطق آموزش می‌دهند، ابراز داشت: خود مردم می‌توانند با تقویت بوم گردی در زمینه ایجاد ارزش افزوده و اشتغال موفقیت‌های چشمگیری کسب کنند.
آبدار با تاکید بر اینکه در حوزه طبیعت گردی مدافع مسایل زیست محیطی هستیم گفت: معتقدیم اگر این مسایل مورد توجه قرار نگیرد، همین طبیعت برای آیندگان برای همین طبیعت گردی باقی نخواهد ماند.
وی همچنین با بیان اینکه در برخی از مناطق، گردشگری انبوه به روستاها به مقابله آگاهانه مردم روستا با گردشگران منجر می‌شود تصریح کرد: «ظرفیت برد» مناطق گردشگری و رستاهای هدف گردشگری برای سازمان میراث فرهنگی مهم است و باید این ظرفیت در برنامه ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برای رونق بوم گردی در استان، فرایند اداری اخذ مجوز را کاهش دادیم، خاطرنشان کرد: فرایند اخذ مجوز را از ۲۸ مرحله به ۱۲ مرحله رسانده ایم تا مراجعه به ادارات برای اخذ مجوز کاهش یابد و به اهداف نقشه راه توسعه گردشگری روستایی برسیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز