روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 659
  • 1,437,883
تـراکتور به اندیشه قطبی باخت

از همان دقایق نخست بازی معلوم بود که فولاد به هیچ وجه برای دفاع و یا کسب نتیجه مساوری به تبریز نیامده است .
شروع تهاجمی فولادی ها هرچند بستگی زیادی به مدل فوتبال خوزستانی ها دارد ، اما یک دلیل دیگر هم داشت : اندیشه های تهاجمی قطبی .
قطبی مربی باسواد و با تجربه ای است ، هرچند تقوی مربی تراکتور هیچ کم از او ندارد اما باید اعتراف نمود قطبی دست تقوی را خوانده بود . این مساله را از مصاحبه تقوی در چند روز قبل از بازی دو تیم هم میتوان مشاهده نمود. تقوی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او درباره اندیشه تیمی قطبی و نحوه آرایش تیم او می پرسد ، صادقانه میگوید شناختی از این مربی ندارد !
هرچند چالش دو مربی در نیمه دوم تا حدودی به نفع تقوی تمام شد اما این نتیجه بازی بود که تقدیم فولاد شد چرا که قطبی برای نود دقیقه تمام برنامه داشت .
فولاد در همان نیمه اول بازی، با بستن میانه میدان ، عملا امکان بازی سازی برای تراکتور در مرکز میدان را بسته بود و با پرس های بسیار زیبا و تیمی خود عملا بازی تراکتور را به حاشیه برده بود.
البته دراین بین اشتباهات مکرر بازیکنان سرشناسی چون مسعود شجاعی، که موقعیت های ضد حمله را برای فولاد به ارمغان داشت را نباید فراموش کنیم که انرژی تیم را هم تخلیه نمود.
در نیمه دوم ، تراکتوری ها با تبعیت از دستورهای تقوی در کنار میدان، میتوانستند نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دهند اما بازهم اشتباهات فردی و نبود انسجام تیمی و در مقابل استحکام فولاد، مانع از کسب نتیجه مطلوب شد. دراین میان پنالتی زودهنگام در نیمه دوم که بازهم بخاطر اشتباه فردی تراکتوری ها گرفته شد، کار را برای تراکتور سخت تر نمود.
تراکتوری ها تنها بعد از دریافت گل دوم بود که به بازی سازی از مرکز میدان و نیز بازی تهاجمی روی آورده و به خود آمدند اما فولاد تیمی نبود که در دفاع گرفتار شود. دفاع چند لایه و هوشمندانه قطبی ، امکان زدن گل را به پائین ترین میزان ممکن آورده بود.
قطبی با اندیشه فوتبالی خود نشان داد فولاد حریف قدری است و به این ترتیب دیگر نباید دست کم گرفته شود چرا که فولاد با فکر بازی میکند.
در پایان بد نیست یادآوری نمائیم به نظر میرسد بیشتر از آنکه فکر مربی و مسئولان تیم را به موضوعاتی چون آوردن اروین و استوکس گرم نمود ، باید از باشگاه خواست تا استفاده بهینه و حداکثری از مهره های موجود را سرلوحه کار خود قرار دهد.
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز