روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 826
  • 1,001
  • 1,358,983
تــولید زباله پایتخت ۲ برابر استاندارد جهانی است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: سرانه تولید زباله در جنوب شهر تهران ۱۸۰ گرم و در شمال شهر ۴۰۰ گرم است که این میزان تولید زباله ۲ برابر استاندارد جهانی است.
محسن هاشمی در بازدید از مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه در جنوب تهران گفت: مهمترین اولویت شهرداری موضوع خدمات شهری است و مهمترین اولویت خدمات شهری نیز مدیریت پسماند شهری است.
وی تصریح کرد: متاسفانه نه تنها زباله در شهر درآمدزا نیست بلکه هزینه ای زیاد در حدود هشت هزار میلیارد ریال نیز برای شهروندان دارد.
وی با بیان اینکه در شهر تهران روزانه هشت تا ۹ هزار تن پسماند تولید می شود، گفت: موضوع پسماند از اولویت های شهر تهران است و باید سرمایه گذاری صحیح در خصوص آن صورت گیرد ضمن اینکه در گذشته نیز زحمات خوبی در این خصوص انجام شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش بیان کرد: با وجود این حجم زیاد از زباله در تهران، خوشبختانه در مدیریت پسماند در وضعیت مناسبی قرار داریم و تنها مشکل ما نبود درآمد کافی از پسماند بازیافتی است.
وی تصریح کرد: موضوع تفکیک پسماند از مبدا نقش زیادی در تولید زباله دارد که امروزه بعنوان یک مشکل اساسی در این حوزه نمود پیدا کرده است و لازم است در این زمینه با فرهنگ سازی این موضوع را در شهر اجرایی کرد تا حجم زباله ها کاهش یابد.
محسن هاشمی ادامه داد: پس از تفکیک پسماند از مبدا به مرحله تبدیل زباله به انرژی و کمپوست می رسیم که با چاره جویی مناسب می توانیم درآمدزایی کنیم.
وی اظهار داشت: با وجود این حجم از زباله می توان انتظار تولید ۵۰ مگاوات برق و ۲ تا سه هزار تن کمپوست را داشت.
وی گفت: با شکل گیری چنین تولیدی در ابتدا می توان هزینه مدیریت پسماند را پوشش داد و در مرحله بعد با مناسب سازی قیمت خرید برق از سوی وزارت نیرو درآمدی چهار هزار میلیارد ریالی را نیز شاهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز